kayak Ayakkabısı Seçimi - Kayak

Yurt Dışı Kayak Merkezleri

Ülkemizde kayağa olan ilgi çok fazla olmadığı için maalesef fiyatlar henüz istenilen seviyelere düşmüş değil. Bu da ülkemizdeki bazı tur şirketlerinin ucuz kayak seyahati talebini karşılamak adına, yurt dışı kayak merkezleri ile oluşturulmuş paketler hazırlamasına sebep oluyor. Elbette kendiniz de dünyanın görülmeye değer bir çok kayak yurt dışı kayak merkezleri ve tesislerini, fiyatına bakmaksızın ziyaret edebilirsiniz. Kayak tutkunları için bir İsviçre seyahati, ömür boyu unutulamayacak anıları geride bırakabilir.

Uygun Fiyatlı Kayak Merkezleri

Kartalkaya'da Mevsime Göre Balayı - Liftler

Ülkemize yakın olmaları sebebiyle Romanya ve Bulgaristan akla gelen ilk ülkeler. Bünyelerinde oldukça modern ve uygun fiyatlı kayak merkezlerini barındıran ülkelerdeki kayak merkezlerinin isimleri ise hemen aşağıda.

Romanya: Poiana Kayak Merkezi.

Bulgaristan: Pomporov, Bansko ve Borovets Kayak Merkezleri.

Bu iki ülke dışında yine ülkemizden seyahati rahat olan Gürcistan, Rusya ve diğer balkan ülkelerinde uygun fiyatlı tatil imkanları bulmak mümkün. Buralarda dil bilmenize çok gerek yok, dünyanın her yerindeki kayak merkezi sistemleri hemen hemen aynı. Konaklama işini de turları kullanarak çok daha rahat hale getirebilirsiniz, yabancı bir ülkede turla anlaşma yapmak sadece tatilinize odaklanmanızı sağladığı için oldukça önemli. Diğer türlü ulaşım, ekipman, konaklama veya yeme içme gibi tüm detayları kendiniz düşünmek zorunda kalabilirsiniz.

Yukarıdaki ülkeler elbette yakın oldukları ve Türk vatandaşlarına vize sorunu çıkarmadıkları için tercih edildi. Bütçesine güvenen okurlarımız, uçak seyahatleri ile çok daha uzak destinasyonları da tercih edebilirler. Dolar ve Euro kurunun ülkemiz aleyhine işlemesi sebebiyle oldukça pahalı olsa da, Avrupa’da da unutulmaz bir kayak tatili yaşayabileceğiniz kayak merkezleri bulunuyor.

Yurt Dışı Kayak Merkezleri ve Turları

Tek başınıza gitmenizden ziyade Avrupa bölgesi için de kayak turu düzenleyen firmalar ile anlaşmanızı tavsiye ediyoruz. Avrupa’da kayak turizmi, ülkemize göre çok gelişmiş ve halk tarafından benimsenmiş durumdadır. Fransa’da Grenoble, İtalya’da Monte Cimone ilk olarak tavsiye edebileceğimiz kayak merkezleri. Çitayı bir tık daha yukarı taşımak isteyenler elbette rotalarını İsviçre Alplerine çevirebilirler.

Yurt dışı kayak tatilinizde zamanlama çok önemli. Ocak ve Şubat aylarında sömestr tatili olduğu için tatillerinizi Aralık veya Mart aylarına göre planlamanızı ve uygun fiyatlı rezervasyonlar için bu planları yaz aylarınızda yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir