İndirimli Kayak Malzemeleri - Kıyafet

Uludağ Kayak Merkezi’nde Kayak Tatili

Kış aylarına girdiğimiz ve soğuğu iyice hissetmeye başladığımız şu günlerde güzel bir tatil yapmayı hak etmediniz mi? Adeta kusursuz beyazlıktaki dağların zirvelerine bakarken, şarabını yudumlamayı ve yanında yanan şöminenin ateşinde sevdiği ile romantik ve huzurlu dakikalar geçirmeyi kim istemez?

Tüm bu olanakları ve çok daha fazlasını Uludağ Kayak Merkezi sizlere sunuyor. Heybetli bir dağın beyazlar içerisindeki görüntüsü ve onlarca farklı aktivite imkanı ile muhteşem bir Kış tatili geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Uludağ’a gitmeyi düşünüyorsanız, bu Kış tatilinin sizlere ne sunacağı konusunda bilgi vereceğimiz yazımıza devam edelim.

2543 metre yüksekliğinde olan Uludağ, antik çağlardan bu yana daima ilgi görmüş ve hatta Yunan mitolojisinde dahi yer bulmuştur. Osmanlı döneminde Dervişlerin dağı olarak bilinen bölge, bugünkü adını ise Cumhuriyet’in ilanından hemen sonra almıştır.

Coğrafi yapısının elverişli olması sayesinde 60’lı yıllarda kayak sporlarının ülkemizde başlamasına vesile olan Uludağ, bugün yerli ve yabancı turistlerin ülkemizde en çok tercih ettiği kayak merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama seçenekleri, pist olanakları ve gece hayatı ile Uludağ, ülkemizin tartışmasız en gelişmiş Kış sporları merkezidir.

Uludağ’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Uludağ

Ilıman bir iklime sahip olması ile verimli bir kayak tatili imkanı sunan Uludağ’da sezon genel olarak Kasım ayının sonlarına doğru başlamaktadır. Son 20 yıla bakıldığında kar sorunu çekmediği aşikar olarak görünen Uludağ’da en verimli aylar ise Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Özellikle ortak tatilleri içermesi dolayısı ile Aralık ve Ocak ayında bölgede ciddi bir yoğunluk görülmektedir. Bölge Yaz aylarında dağ sporları, kamp ve trekking yapmak isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir.

Uludağ, ulaşım açısından ülkemizin en rahat kayak merkezinden bir tanesi. Bursa şehir merkezine havayolu veya karayolu ile geldikten sonra tek yapmanız gereken teleferik kullanarak zirveye ulaşmak. Yine şehir merkezinden dolmuş ve otobüsleri kullanarak da zirveye ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracı ile gelen konukları ise Bursa merkezden sonra 40 kilometrelik fakat rahat bir yol bekliyor olacak.

Uludağ’da Konaklama

Hayal Gibi Bir Tatil İçin Uludağ Kayak Merkezi-Uludağ Genel Görsel

Uludağ, iki farklı otel bölgesine sahiptir. Birinci bölge daha eski otellerin bulunduğu fakat gece hayatının daha hareketli olduğu bir bölgedir. İkinci bölgede ise daha yeni ve lüks oteller bulunuyor. Gece hayatının hareketliliğine göre daha sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler ikinci bölge otellerini tercih edebilirler.

Sömestr ve yılbaşı gibi dönemlerde Uludağ’daki oteller neredeyse %100 doluluk oranlarına ulaşmaktadır. Pahalı fiyatlar ile veya dolu odalar ile karşılaşmamak adına mutlaka rezervasyonlarınızı erken tarihlerde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Uludağ’da Ne Yapılır?

Hayal Gibi Bir Tatil İçin Uludağ Kayak Merkezi-Uludağ Atv Turları

Uludağ, gece hayatı açısından ülkemizin en hareketli kayak merkezi. Tüm gün boyunca merkezin modern pistlerine kaydıktan sonra, kendinizi hareketli gece hayatının akışına bırakabilirsiniz. Ünlü sanatçılar, DJ performansları, yarışmalar ve konserlerin yanında barbekü ve sucuk ekmek keyfi de birleşince, Uludağ’da hayal gibi bir tatilde bulacaksınız kendinizi.

Türkiye, orta kuşakta bulunduğu için çok az bölgesinde buzul göllere rastlayabilirsiniz. Uludağ’da bulunan ve bu açıdan Türkiye’nin ilk tespit edilen buzul gölüne, tur şirketleri aracılığı ile gezi düzenleyebilirsiniz. Bu doğal güzelliği yakından gördüğünüzde, birkaç hatıra fotoğrafı çektirmeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Uludağ’ın keyfini çıkarmak için kayak sporları yapmanız şart değil. Tepelerden görünen muhteşem manzara ve bu manzaranın eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerde, başlı başına iyi bir tatilin kapılarını aralayacaktır.

Avrupa’nın en önde gelen kayak merkezlerinden birisi olan Uludağ, sizinle tanışmak için hazır. Henüz Ocak ayının başında olmamıza rağmen, kar kalınlığı 3 metreye yaklaşmış durumda.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir