Kayak Özel Ders - Eğitmen

Uludağ Kayak Merkezi Kayak Eğitimi

1961 yılından bu yana milli park olarak bakanlık tarafından koruma altına alınmış olan Uludağ Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile Bursa ilimizde bulunuyor. Türkiye’nin tartışmasız en popüler ve büyük kış sporları merkezi olan Uludağ’ın zirvesi ise Marmara’nın en yüksek noktası olarak 2543 metre.

İstanbul’a 2 saat uzaklıkta olması da yurt dışından ciddi bir turist potansiyelinin gelmesinin önünü açıyor. Şehir merkezine sadece 40 kilometre uzaklıkta olan kayak merkezinde sezondaki kar kalınlığı yaklaşık olarak 3 metre.

Uludağ Kayak Merkezi Kayak Eğitimi

Türkiye’nin bu alandaki ilk okulu olan Uludağ Kayak Okulu, kayak merkezinde bulunuyor ve her yaştan insana bu güzel sporu öğretme amacı güdüyor. Okul içerisinde bulunan uzman ve tecrübeli eğitmenler, kayağa yeni başlayan veya kendisini geliştirmek isteyen kayak severler için hazır bulunuyorlar.

Uludağ Otelleri

Uludağ’da 30’dan fazla otel ve konaklama tesisi bulunuyor. Bu lüks klasmandaki otellerin dışında ormanlık alanların içerisinde bulunan ahşap evleri ve kamp alanları da mevcut. Bursa Uludağ, ormanlık alanlar yönünden çok zengin ve oksijeni bol bir havaya sahip. Öyle ki tüm kayak merkezinin %71’i ormanlık alanlar ile kaplı.

Otel tercihlerinizde kayak pistine göre karar verebilirsiniz zira bazı kayak pistleri profesyonellere yönelikken, diğerleri de acemilere hitap ediyor. 2 bölgeye ayrılan kayak merkezinin, ikinci bölgesi daha çok bu sporu ciddi yapan kişilere hitap ediyor.

Henüz otel konusunda kararsız iseniz Uludağ’ın en iyi otellerinden birisi olan Le Chalet Yazıcı, size verebileceğim bir tavsiyedir. Uygun konaklama fiyatları için yaz aylarından rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Oteller ve pistler arası ulaşım, iç dinamikler ile sağlanıyor. Bunun için t-bar, teleferik, telesiyej gibi imkanlar mevcut. Merkez içi dolaşım için neredeyse bütün detayların sunulduğunu söyleyelim. Sezon aralığını öğrenmek isteyen okurlarımıza söyleyelim; Aralık başından Nisan ortasına kadar merkezden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Uludağ Kayak Merkezi’nde uzunlukları 650 ila 2.750 arasında değişen 11 ana pist bulunmakta.

Bursa merkezden sadece 20 lira vererek teleferik aracılığı ile Uludağ Kayak Merkezine sadece 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir