Kartalkaya'da Mevsime Göre Balayı - Tesisler

Popüler Kayak Merkezi Kartalkaya

Türkiye’nin en popüler kayak merkezi olarak gösterilen Kartalkaya Kayak Merkezi, gözde şehirlerimizden Bolu’da yer almaktadır. Köroğlu Dağları’nın Kuzey rüzgarlarını kesen yamaçları üzerinde bulunan kayak merkezi aynı zamanda bakanlık tarafından milli park olarak koruma altına alınmıştır. Kış boyunca hem yerli ve hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan bu uluslararası kayak merkezimiz, dünyada çok değerli olarak kabul edilen toz kara sahiptir. Sezonun başlarında görülen bu kar türü, sezon sonuna doğru kendisini ıslak kara bırakacaktır.

Köroğlu Dağları’nın 1850 ila 2200 metre arasında bulunan kayak merkezi, Aralık ayında başlayan kayak sezonuna Nisan ayının ilk haftasında son vermektedir. Kar kalınlığı ise sezonun verimliliğine göre 3 metreye kadar çıkabilmekte. Elbette tüm okurlarımıza yola çıkmadan önce kar kalınlığını meteorolojinin web sitesinden kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin nüfus depolarına çok yakın olması elbette Kartalkaya Kayak Merkezi’nin cazibesini önemli ölçüde artırmaktadır. Zira bu hem 30 milyon kadar yerli turistin merkezi tercih etme potansiyelini hem de Atatürk Havalimanına gelen milyonlarca yabancı turistin Kartalkaya’ya şans vermesinin önünü açmaktadır. İstanbul’dan 3, Ankara’dan ise 2 saatlik kara yolculuğu ile de Bolu’ya oradan da Dörtdivan ilçesinin içinden geçerek Köroğlu dağlarına ulaşmak mümkündür. Şehrin en popüler turizm merkezi olduğu için neredeyse her bölgede sizi Kartalkaya Kayak Merkezi’ne götürecek tabelalar ile karşılaşacaksınız.

Kartalkaya Kayak Merkezi Konaklama

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri - Grand Kartal

Ülkemizdeki kayak merkezleri arasında en iyi konaklama seçeneklerine sahip merkezlerden birisi olan kayak merkezi Kartalkaya’dır. Zira tepede 5 farklı otel olması hem bütçeye göre hem olanaklara göre otel seçmenizi kolaylaştırıyor hem de rekabet sebebiyle fiyatların fahiş rakamlara ulaşmasını engelliyor.

Dorukkaya Otel Grubu’nun 3, Kartal Otel Grubunun ise 2 farklı otelinin bulunduğu Kartalkaya’da toplam yatak kapasitesi 2 binin üzerindedir. Tamamen çam ormanları ile kaplı Köroğlu yamaçları size kayak yaparken muhteşem bir manzarayı da hediye etmiş oluyor. Alp disiplini kayağına ve tur kayağına çok uygun pistleri olan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde unutulmaz bir kış sezonu geçireceğinizin garantisini veriyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir