Türkiye'deki Ucuz Kayak Merkezleri

Türkiye’deki Ucuz Kayak Merkezleri

Türkiye’de kayak merkezi denince akla bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kayak merkezleri gelmektedir. Fakat çok kişi tarafından bilinmese de ülkemizde 50’den fazla aktif kayak merkezi bulunuyor. Bu da Türkiye’nin neredeyse her şehrinin, bir kayak merkezine en fazla 1-2 saatlik uzaklıkta olduğu manasına gelmektedir. Az bilinen kayak merkezleri, elbette Uludağ veya Palandöken kadar modern ve tesisleşmiş değillerdir. Yine de amacınız kaymak ise, çok uygun fiyatlar ile bu merkezlerde spor yapabilirsiniz. Az bilinmelerinin bir avantajı da bu merkezlerin kalabalık olmamasıdır, bu da hiçbir zaman lift sırası beklemeyeceksiniz demektir.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Türkiye'deki Ucuz Kayak Merkezleri

Kars şehir merkezine 1 saat uzaklıkta olan ve tarihimiz açısından da çok önemli bir bölge olan Sarıkamış, kar kalitesi ile dünyada adından söz ettiren bir kayak merkezine sahiptir. Sezonu Aralık’ta başlayıp Mart sonunda biten kayak merkezinde toplamda 12 kilometreyi bulan pistler mevcut. Pistlerin tamamı çok sık çam ormanları arasında. Bu sayede sporunuzu yaparken, muhteşem bir manzarayı da seyretme imkanı buluyorsunuz. Karsta kayakçıların hayran olduğu kristal kar bulunmaktadır, bu sayede sadece kayak değil farklı stillerde de kayak sporları yapmak mümkün.

Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi

Türkiye'deki Ucuz Kayak Merkezleri

Ilgaz sıradağları üzerinde bulunan kış sporları merkezi, Ilgaz Milli Parkı içerisinde konuşlanmış. Sezonu Aralık ayında başlayıp, Nisan ayının ilk haftası sona eriyor. Ankara’ya çok yakın olması sebebiyle genel olarak Başkent’ten gelen kayak severleri ağırlıyor.

Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi

Türkiye'deki Ucuz Kayak Merkezleri

Şehir merkezine 30 dakikalık mesafede olan kayak merkezi, ormanlık alanın tam ortasında bulunuyor. Muhteşem bir atmosfere sahip Zigana, Yaz aylarında da çim kayağı ile meşhur. Bu yönü ile yılın 365 günü de kayak yapılabilen tek merkez. Kayak merkezine şehir merkezinden veya otogardan kalkan toplu ulaşım araçlarını kullanarak gelebilirsiniz.

Bingöl Yolaçtı Kayak Merkezi

Türkiye'deki Ucuz Kayak Merkezleri

Karasal iklime sahip kayak merkezi, Bingöl şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıkta. Aralık ayından başlayıp 3 ay süren kayak sezonunda hizmet veren Yolaçtı Kayak Merkezi, acemi ve profesyonel kayak severlere hitap ediyor. İki farklı parkuru bulunan kayak merkezi toplamda 1 kilometrelik pist uzunluğuna sahip.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir