Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Uludağ

Türkiye’de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer

Coğrafi yapısı nedeni ile kayak sporlarına çok uygun olan Türkiye, neredeyse tüm şehirlerinde bir kayak merkezi bulundurmaktadır. Toplamda 50’si aktif 100 kayak merkezimiz bulunsa da bunlardan çok azı Uluslararası standartlara uygun olarak tesisleşebilmiştir.

Kış aylarının yaklaştığı bu günlerde, kayak tatili planlarınıza destek olmak amacı ile sizlere Türkiye’deki en güzel kayak merkezlerini kısaca tanıtacağız.

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-kayakkayak kayak

İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması sebebiyle yoğun talep gören Kartalkaya Kayak Merkezi, Köroğlu dağlarının yamacında kurulmuştur. Pistlere yakın 5 lüks otelin bulunduğu merkez, 3 aylık kısa sezonu sebebiyle yüksek fiyatlı diyebiliriz. Merkezde sadece kayak değil snowboard ve çok farklı kayak disiplinlerini deneyimleyebileceğiniz modern pistler bulunmaktadır.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Erciyes Tırmanışı

Şehir merkezine sadece 30 dakika mesafede bulunması ve ulaşımın dolmuşlar ile bile sağlanabilmesi, Erciyes’in en dikkat çekici özelliklerinden. Türkiye’nin en büyük mekanik taşıma sistemine sahip olan bu modern tesis, Uluslararası turnuva ve şampiyonalara da ev sahipliği yapmaktadır. Onca olumlu yanına rağmen Erciyes’te konaklama, kayak, yeme içme, ekipman kiralama ve özel ders fiyatları çok uygun.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Sarıkamış Kayak Merkezi

Uygun fiyatlara, modern ve gelişmiş bir kayak merkezinde tatil yapmak istiyorsanız henüz rakipleri kadar popüler olmayan Sarıkamış’ı tercih edebilirsiniz. Kristal kar yapısı ile yurt dışından dahi yoğun talep gören merkezde, konaklama imkanları bulunuyor.

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer

Sapanca Gölü ve Maşukiye gibi iki doğal güzellik arasında bulunan Kartepe, sadece Kış aylarında değil Yaz aylarında da yoğun talep görmektedir. İstanbul’a 1 saatlik mesafede bulunması, kayak merkezini sömestr gibi dönemlerde çok yoğun yapmaktadır.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Uludağ

Kayak denince ilk akla gelen bölge olan Uludağ, ülkemizdeki kayak faaliyetlerinin ilk kez 1961 yılında başladığı bir turizm cennetidir. 3 büyük şehrin tam ortasında olması, pistlerinin ve konaklama imkanlarının üst düzeyde olması ve farklı kayak sporlarına imkan tanıyan parkurlarının olması nedeni ile Uludağ her sene çok yoğun talep görmekte ve sezonda yer bulmak adeta imkansız hale gelmektedir. O yüzden pahalı bir kayak tatili vadeden Uludağ’da kaymak için erken rezervasyon imkanlarından faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir