Hazarbaba Kayak Merkezi - Genel

Türkiye Kayak Merkezleri ve Tesisleri

Türkiye kayak merkezleri açısından, çok şanslı bir ülke.Genel bilinen bir yanılgıyı düzeltmek gerekirse o da ülkemizdeki kayak merkezlerinin sayısıdır. Çoğu insan Türkiye kayak merkezleri olarak Uludağ, Palandöken, Erciyes, Kartalkaya ve Kartepe’den ibaret zannediyor fakat ülkemizde 50’den fazla aktif ve bir o kadar da açılmaya hazırlanan kayak merkezi bulunuyor.

Türkiye Kayak Merkezleri ve Özellikleri

Çoğu kişi duyunca şaşırsa da, Karadeniz bölgemizde de oldukça başarılı kayak merkezleri bulunmakta. Her ne kadar ülkemizde kayak sporlarına olan ilgi çok düşük seviyede olsa da, bu ilginin son 10 yılda bir hayli arttığını görebilmek mümkün. Bu ilginin artmasında ise Erzurum ve Kayseri gibi illerimizde düzenlenen Uluslararası Olimpiyat ve Yarışmaların önemi çok büyük. Bu sayede Anadolu halkı bu spor dalına en azından 1 kere şans vermeyi düşünmeye başladı. Kayak sporları, dışarıdan bakıldığı zaman zor ve ulaşılmaz görünse de, bir kere deneyenin bir daha vazgeçemeyeceği bir zevk.

Karadeniz Bölgesindeki Kayak Merkezleri

Karadeniz Bölgesindeki Kayak Merkezleri

Gümüşhane, Rize ve Trabzon Karadeniz Bölgesinin şanslı şehirler. Üzerlerinde bulunan kayak merkezleri henüz bölge halklarına hitap ediyor olsa gelişmeleri halinde ulusal çapta hizmet vermelerini umut ediyoruz.

Trabzon Uzungöl Kayak Merkezi

Karadeniz Bölgesindeki Kayak Merkezleri

Bölge kar raftingi alanında yoğunlaştığı için sadece bu sporun takipçileri tarafından ilgi görmektedir. Kış aylarında ulaşılan kar kalınlığı sayesinde dünya çapında kar raftingi ile ilgilenen herkesin rağbet ettiği bir bölge Uzungöl.

Ayder Yaylası Kayak merkezi

Bu bölgede ise dünyanın çok az bölgesinde uygulanan heliski yani helikopter ski kayak disiplini uygulanmaktadır. Helikopter ile 2.800 metre yüksekliğe bırakılan heliski sporcuları, adrenalin dolu bu sporu Ayder Yaylasının eşsiz manzarası eşliğinde yapmanın keyfini çıkarıyor.

Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi

Gümüşhane’de bulunan kayak merkezinin en büyük avantajı kayak sezonunun tam 6 ay sürmesidir. Karadeniz iklimi sayesinde dondurucu soğukları bulunmayan kayak merkezinde uygun fiyatlı özel ders imkanı sunuyor. Hiç kaymayı bilmiyorsanız, ülkemizdeki pahalı merkezlerden önce Zigana Kayak Merkezi’ni ziyaret ederek becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan kayak dükkanlarından uygun fiyatlara kayak ekipmanı da kiralayabilirsiniz. Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi’ndeki konaklama fiyatları da uygun zira bölgede en yoğun dönemlerde dahi boş oda bulunabiliyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir