Hazarbaba Kayak Merkezi - Genel

Türkiye Kayak Federasyonu Sorumluluk Alanı

Kayak sporu ülkemizde yaklaşık olarak son birkaç yılda ciddi başarılara imza atılan bir duruma gelmiştir. Türkiye Kayak Federasyonu Sorumluluk alanı ülkemiz sporu için oldukça önemli bir yetkilendirme yönetmeliğini kapsıyor. Özellikle ülkemizde kayak sporunu sevdirmek ve geliştirmek için tanıtım amaçlı organizasyonlar düzenleyen bir kurumdur. Kayak sporu dalında her alanda çalışmalar yürüten kurum ülke içinde ve ülkeler arası kayak organizasyonları düzenleyerek spor alanında oldukça başarılı çalışmalar imza atmaktadır. Bu tutum ülkemizdeki kayak sporunun tanıtımı ve teşvik edici tarafını ortaya koymaktadır. Ülke çapında düzenlenen kayak turları ve yurt dışı kayak turları alanında sporcu yönlendirmesi yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Kayak Federasyonu ülke çapında düzenlenen kayak maçlarını takip ettiği gibi uluslar arası maçlarla ilgili de tüm yönlendirme süreçleri organize eden bir görev üstlenmektedir.

Türkiye Kayak Federasyonu Organizasyonları

Kartepe Kayak Merkezi - Lift

Kayak Federasyonu ülkemiz açısından oldukça önemli projelere imza atar nitelikte bir görev dağılımına sahiptir. Resmi statüde bulunan kayak merkezlerinin denetimi, yine spor bakanlığına bağlı sporcuların çalışması ve lisans süreci gibi pek çok konu da yetkilendirme yapan bir kurumdur. Kayak federasyonu ülke genelinde ve uluslararası düzenlenen tüm maçları gözeterek dağılımı konusunda destek veriyor. Ülkemizde son üç yıl içerisinde ciddi bir ilerleme gösteren kayak sporunda güzel başarılara da imza atılıyor olması spor anlamında sevindiricidir. Ülkemizde kayak sporu Türkiye kayak Federasyonunun düzenlediği etkinlikler ile tanıtılmaktadır. Bu tanıtım içeren organizasyonların hem spora katkısı büyüktür, hem de kayak sporu konusunda bilinçlendirici bir tarafı da söz konusudur. Kayak federasyonu kayaklı koşu, snowboart ve biathlon sporları dalında yetkin yönetime sahip tek yetkili kurumdur.

Kayak Sporu İçin Eğitim Süreci

Ilgaz Kayak Merkezi - Pist

Kayak Federasyonunun denetiminde ülkemizde kayak sporunun ağırlıklı olduğu ve şartların uygun olduğu bölgelerde kayak kursları veriliyor. Bu kurslarda ülke genelinde önemli kayak sporcuları çıkarken, aynı zamanda dünya çapında da hakemlik yapacak düzeyde eğitmenler yetişebiliyor. Ülkemizde yer alan kayak merkezlerinde pek çok alanda denetim yapan kayak federasyonu, kayak sporunda hem dünya çapında hem de ülke genelinde düzenlemekte olduğu organizasyonlar oldukça önem taşımaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir