Soğuk Kış Tatiline Hazır mısınız?

Kayak Merkezinde Kayak Tatili

Kayak merkezleri, kış tatili için en çok tercih edilen mekanlardır ve genel olarak bir dağın tepe noktasına yakın yamaçlarına kurulmuş olurlar. Yılın neredeyse yarısında kar ve soğuk ile kaplı olan dağ tepeleri, elbette normal şehir hayatından gelen bizleri zorlayacaktır. Kış tatili ve kayak sporları artık dünyanın en temel spor dallarından birisi olduğu için bu alanda sayısız ekipman ve giysi seçeneği bulunuyor. Bu korunaklı kayak giysileri sayesinde, soğuğun sadece zevkli kısmı size kalacak.

Kış Tatili ve Kayak Kıyafeti Seçimi

Soğuk Kış Tatiline Hazır mısınız?

Kayak denince benim aklıma ilk ıslanmak gelir, bu da ancak kaliteli markaların ürettiği kayak giysileri ile problem olmaktan çıkar. İlk kez kayağa başlıyorsanız çok sık düşecek ve çok çabuk yorulacağınız için sürekli kara oturacaksınız. Bu sebeple hem konforlu hem de su geçirmeyecek bir kıyafet, mont ve çorap ilk ihtiyacınız olacak ürünlerdir. Bu sayede iç bölgeleriniz hem kuru hem de konforlu kalacaktır. Tasarruf etmeniz gereken son şey kayak giysileri ve ekipmanları olmalıdır. Gerekirse otel odanızı 1 sene önceden ayırtın fakat kayak elbiselerinde tasarruf yapmayın, aksi takdirde tüm tatiliniz zehir olabilir ve daha kötüsü hasta olabilirsiniz.

Ekipmanlar Ne Durumda?

İndirimli Kayak Malzemeleri - Kayak

Pistlere çıkmadan önce ayarlamanız gereken en önemli şeylerden birisi de ekipmanlarınızdır. İlk başlayanlar için ekipman seçimi çok önemlidir, mümkünse tecrübeli bir yakınınızdan bu konuda yardım almanız avantajınıza olacaktır. Ekipman alımı yaparken boy, kilo ve kayak seviyeniz değerlendirilmesi gereken kriterlerdir. Kayak yaparken mutlaka kask takmayı da unutmayın, acemi veya profesyonel olmanız ani bir kaza yapmayacağınız manasına gelmez.

Çok sık kayak yapan birisi değilseniz kayak ekipmanlarını gittiğiniz kayak merkezinde bulunan otellerden de kiralayabilirsiniz. Zira kayak ekipmanlarının satın alım fiyatları bir hayli yüksek olduğu ve evde çok yer kapladıkları için, kiralama yöntemi daha avantajlı olacaktır. Kiralama fiyatları ise kayak merkezi otellerinin ücret politikasına veya o dönemli yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir.

Daha uygun kiralama fiyatları için kayak merkezlerine gittiğiniz yollarda veya en yakın ilçe merkezlerinde mutlaka kayak dükkanları bulunacaktır. Özel aracı olan okurlarımız yol üstündeki bu ilçe merkezlerine girerek çok daha uygun fiyatlar ile ekipman kiralayabilirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir