Sarıkamış Kayak Merkezi - Genel

Sarıkamış Kayak Merkezi

Henüz çok popüler olmasa da, Sarıkamış Kayak Merkezi kayak ve snowboard gibi sporlar için muhteşem pistlere sahip bir kış sporları merkezidir. Kayak merkezi, kayak sporuna olan ilginin artması ile son yıllarda adını daha çok duyurdu. Sarıkamış, kayak tatilini uygun fiyatlara yapmak isteyenlerin ilgisini daha da çok çekiyor. Toplam 25 kilometre uzunluğunda pistlere sahip merkezde, her seviyeden kayak severe uygun etaplar mevcut. Kayağa yeni başlamak isteyenler için ise özel ders alma imkanı bulunuyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi Muhteşem Pistlere Sahip

Merkezde, konaklama ihtiyacı için oteller bulunmakta. Konaklayarak 1 hafta boyunca kayağın tüm inceliklerini öğrenebilir veya günübirlik gelerek güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Türk halkı olarak Sarıkamış Kayak Merkezi’nin kıymetini bilemiyor olsak da, merkeze Avrupa’dan ve dünyanın farklı noktalarından gelen çok fazla sayıda yabancı turist bulunuyor. Sarıkamış’ta kayak sezonu Aralık ayının başında başlayıp, Nisan ayının ilk haftasında son bulmaktadır. Sarıkamış’ı kayak sporları için bu kadar değerli kılan ise kristal kar yapısına sahip olmasıdır. Dünya’da çok az kayak merkezinde bulunan bu kar türü sayesinde, neredeyse tüm Kış sporları Sarıkamış pistlerinde yapılabilmektedir. Gelecekte yapılacak yatırımlar sayesinde, Sarıkamış Kayak Merkezi’nin Türkiye’nin en önde gelen turizm potansiyellerinden birisi olacağından hiç şüphemiz yok.

Sarıkamış Kayak Merkezi ve Kış Tatili

Sarıkamış Kayak Merkezi Muhteşem Pistlere Sahip

Uludağ, Kartalkaya gibi kayak merkezlerinin çok yüksek ücretler sunması ve buna rağmen ciddi bir yoğunlukta olmaları, kayak severleri daha sakin ve uygun fiyatlı kayak merkezlerine yöneltiyor. Bunlardan birisi de bölgesinin adeta incisi konumunda olan Sarıkamış’ta bulunuyor. Güzel bir Kış tatili için tüm altyapıya sahip olan Kars Sarıkamış bölgesi, kayak aktivitelerinin yanı sıra muhteşem bir doğaya da sahip.

Pistlere çok yakın konumda olan lüks otellerde konaklayabilir, otellerin SPA merkezinden faydalanarak rahatlayabilir ve sonrasında da neredeyse tüm otellerde bulunan şöminenin başında sevdikleriniz ile güzel anlar yaşayabilirsiniz. Soğuğun en çok yakıştığı şehirlerimizden birisi olan Kars, snowboard ve kayak için uygun olan pistleri ile sizi bekliyor. Kayak ekipmanı ve kıyafetiniz yoksa satın almanıza gerek yok, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bulunan kayak dükkanından, uygun fiyatlara kiralama yapabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir