Kış Sporları Dikkat Gerekenler ve Kayak Çeşitleri

Profesyonel Kayak Yapmak İsteyenlere Pist Önerileri

Profesyonel olarak kayak sporu yapmak isteyenler için ülkemizde birçok kayak merkezi en mükemmel hizmeti sunar. Uzun pistleri ve zorlu parkurları ile kayak sporcularına harika bir adrenalin yaşatır. Profesyonel kayak sporu için en uygun pistler Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ kayak merkezinde bulunur. Uludağ en eski ve en donanımlı kayak merkezi olduğundan birçok kayak sporcusu bu merkezi tercih eder. Bunun yanı sıra Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Türkiye’nin en yüksek zirvesine ve en doğal kayak pistlerine sahiptir. Toz kar niteliğine sahip pistleri Uluslar arası olimpiyatlara da ev sahipliği yapmış bir kayak merkezidir.

Türkiye’deki En İyi Kayak Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi - Pist

Ülkemizde bulunan kayak merkezleri içerisinde en iyi pistlere sahip olan kayak merkezlerinden biri de Bolu Kartalkaya kayak pistidir. Yeni başlayanlar için özel ve sakin kayak pistlerinde alacağınız eğitim ile profesyonel bir kayakçı olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Kayseri Erciyes kayak merkezi de profesyonel kayakçılar için oluşturulmuş özel pistleri ile en iyi hizmeti vermektedir. Türkiye’nin en uzun telesiyejine sahip Erciyes’te kayak sporu ile birlikte manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Kars Sarıkamış kayak merkezi Alplerde bulunan kristal kar taneciklerinin bulunduğu tek merkezdir. Bu nedenle kayak sporcuları tarafından sıkça tercih edilir. Çığ tehlikesinin bulunmaması da Sarıkamış’ı cazip kılmaktadır.

Profesyonel Kayak Sporu İçin Pist Tavsiyeleri

Hazarbaba Kayak Merkezi - Kapak

Profesyonel olarak kayak sporu yapmak isteyenler için kayak pisti önerilerimizden biri de Kocaeli Kartepe kayak merkezidir. Yeni olmasına rağmen oldukça donanımlı bir merkez olan Kartepe’de profesyonel kayakçılar için özel bölümler ayrılmıştır. Erzincan ilinde bulunan Ergan Dağı kayak merkezi Avrupa’nın ikinci Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip olma özelliği ile profesyonel kayak sporcuları için ideal bir pist seçimi olacaktır. Uzun bir pistte dakikalarca hiç durmadan yol almak adrenalin yüklü güzel bir deneyim olur. Yine Kastamonu Ilgaz ve Isparta Davraz kayak merkezi de profesyonel kayak sporcuları için hazırlanmış özel parkurlar bulunur. Kayak sporunu profesyonel olarak yapmak ve bu heyecanı en doruk noktasında yaşamak için ülkemizde birçok kayak merkezi seçeneği bulunur.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir