Özel Kayak Dersleri Ne Kadardır?

Özel Kayak Dersi Ücretleri Ne Kadardır?

 Kayak sporları yapmayı öğrenmek için özel kayak dersleri , pahalı ücretleri ile çok maliyetli gibi dursalar da, onca para verdiğiniz tatilde hiç kayamadan dönmenin daha maliyetli olacağını ve sizi mutlu etmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sezon kayak tatili yapacak olan okurlarımız eğer kaymayı kendi başlarına öğrenmeyi düşünüyorlarsa, çok zorlanacak ve kaybettikleri vakit neticesinde, tatilden zevk alamayacaklarını da bilmelerini isteriz.

Kayak Eğitimleri

Özel Kayak Dersleri Ne Kadardır?

Kayak merkezlerinde bulunan, profesyonel kayak eğitmenleri genel olarak temel eğitim verirler. Acemilerin eğitildiği bu kayak eğitim derslerinde, yürüme, düz alanda kayma ve slalom teknikleri öğretilmektedir.

Daha önce kayak tecrübesi olan kişiler orta düzey eğitimleri alabilirler. Bu eğitimlerde ise dönüşler, paralel dönüşler gibi alanlara yoğunlaşılır. Bu eğitimi başarı ile bitirenler, mavi pistlerde rahatça kayabilirler.

Uzun zamandır mavi pistlerde kayan sporcular, artık ileri seviye kayak eğitimini alabilirler. Bu eğitimlerde kısa paralel ve carving teknikleri gibi daha ileri seviye teknikler öğretilir. Biraz daha pratik sonrasında, bu eğitimi bitiren kişi kırmızı pistler için hazırdır.

Kayak tatili, özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edildiği için tüm büyük merkezlerimizde çocuklar için özel eğitim programları da bulunmaktadır. Kartalkaya gibi merkezlerde, çocuklara özel pistler dahi bulunmaktadır.

Özel ders ücretleri bütçenizi sarsıyorsa 2 ila 10 kişi arasında katılımın olduğu grup derslerinden faydalanabilirsiniz. Fiyat olarak uyguna gelmesi ve birebir dersten çok da farkı olmaması nedeniyle, grup dersleri tavsiye ediyoruz.

Kayak Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

Kayak Özel Ders - Ekip

Özel ders ücretleri, kayak merkezlerinin bu alandaki politikasına göre değişebiliyor. Uludağ’da saatliği 300 lirayı bulabilirken, Palandöken’de 120 liraya özel ders alabiliyorsunuz. Erciyes Kayak Merkezi gibi bu alanda konuklarına uygun fiyatlar sunabilen kayak merkezlerinde, tavan fiyat politikası uygulanmaktadır. Bu sayede bu spora yeni başlamak isteyenlerin karşısına fahiş rakamlar çıkararak, insanların bu spordan soğumaları da engellenmektedir.

Grup dersleri alarak, 150 lira olan saatlik kayak dersi ücretini 80 liraya kadar indirebilirsiniz.

Kayak sporlarını sevmek ve Kış tatilleri geldiği zaman, bu sporu hayatınızın bir rutini haline getirmek için kesinlikle özel ders almanızı tavsiye ediyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir