Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Kim demiş kış tatili çok lüks kış aylarında evde oturulup, ele bir salep alıp pencereden dışarısı izlenir diye? Bunu olsa olsa sıkıcı insanlar demiş olabilir. Tatilin güzeli kış aylarında yapılır diyerek sizi ülkemizdeki her biri adeta saklı cennet olan ve kış tatili için tek adres olarak bilinen kayak merkezlerimize yönlendirmek istiyoruz.

Şahsi aracınız olmasa da sorun değil, otobüsle ülkemizin nadide kayak merkezlerine seyahat yapabilirsiniz. Yazımızda ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan okurlarımızı düşünerek hareket edeceğiz. Bunun yanında ülkemizde 50’den fazla kayak merkezi olduğunu düşünürsek, Anadolu’nun herhangi bir ketinden de 1-2 saatlik otobüs yolculuğu ile en yakın kayak merkezine gidebilirsiniz. Elbette batıdakiler kadar lüks olmayacaktır fakat lüks kimin umurunda? Ekipmanlarınızı kaptığınız gibi karın ve tepelerin zevkini çıkarın.

Kartepe Kayak Merkezi

Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

İstanbul’dan otobüs ile en rahat ulaşabileceğiniz kayak merkezi burasıdır. Ekipman taşımak biraz zor olabileceği için otobüsle gidecek yolcuların, ekipmanları yoksa satın almalarını tavsiye etmiyorum. Taşıma işinden tamamen kurtulmak adına ekipmanları kiralama yöntemini seçiniz.

Kocaeli’de bulunan kayak merkezine Ankara’dan 3 saatte, İstanbul’dan ise sadece 2 saatte ulaşabiliyorsunuz. Özellikle günübirlik veya hafta sonu tatilleri için Kartepe Kayak Merkezi biçilmiş kaftan. Ayrıca otobüs seyahat süresi kısa olduğu için bilet fiyatından da tasarruf etmiş olacaksınız.

Kış Tatili ve Uludağ Kayak Merkezi

Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Tabiri caiz ise tuzlu olan fakat bir o kadar da iyi olan kayak merkezimiz Uludağ, ülke insanımıza kayak merkezi dendiği zaman şüphesiz akla gelen ilk bölge. Bursa’ya 5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile hem İstanbul hem de Ankara’dan ulaşabilirsiniz. Daha sonra Uludağ’a giden servislere binerek, 1 saat süren yolculuk ile kendinizi dağda bulacaksınız.

Palandöken Kayak Merkezi

Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Evet çok uzak fakat yine de bahsetmeden geçemedim. Erzurum’da bulunan kayak merkezine İstanbul’dan gelmeyi göze almışsanız mutlaka uzun bir tatil olmalı. Sakın 2 gün için buralara gelmeyin, bin pişman olursunuz. Ben 2 haftalık dev bir doğu illeri seyahati için buraya gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzaklığının oluşturduğu dezavantajın yanı sıra uygun otel fiyatları ve profesyonel pistleri ile Palandöken Kayak Merkezi ülkemizin tesisleşme açısından en büyüğü.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir