Uludağ Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - Ağaoğlu My Mountain Hotel

Kış Mevsiminin Değişmezi Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye’nin bir numaralı kayak merkezidir. Marmara bölgesinde en yüksek dağı olarak bilinen, Bursa ilinde bulunan şehvetli ve dik görünümlü bir dağdır. Kış ve doğa sporları için uygun olan bu dağın yüksekliği ise 2.543 metredir. Böylelikle tatili sevenlere her mevsim gezip eğlenecek imkân sağlıyor. Sezonu ise yoğun kar alması nedeniyle Aralık ayında başlayıp Şubat aya kadar devam eder. Yaz aylarında Kirazlı, Sobra, Kadı ve Sarıalan yaylaları en çok ilgi gören turistik alanlarıdır. Uludağ Kayak Merkezi dışında birçok gezilecek yerleri bulunur. Uludağ milli parkı, Oylat kaplıcaları, Aras şelalesi Softaboğan Şelalesi, Çobankaya Yaylası gibi gezilecek alanları vardır. Ayrıca Kilimli, Buzul ve Aynalı gibi önemli gölleri de bulunur.

Uludağ Kayak Merkezi’ndeki Pistler

Kayak Merkezi Otel Seçimi - Yeni Oteller

Uludağ kayak pistleri konusunda 1. Bölge kayak merkezi ve 2. Bölge kayak merkezi olmak üzere ikiye ayrılır. Uludağ’da yaklaşık 20 adet kayak pisti bulunur. Bunların çoğunluğu kolay ve orta zorluktadır. Buralara gelen ziyaretçiler doyasıya eğlenebilecekleri birçok aktiviteleri vardır. Zor pistler ise kuşaklı ve beden terbiyesi pistleridir. Ayrıca 2. Bölge kayak pistinde ise 2 adet zorlu denilebilecek pistler bulunur. 1. Bölge pistleri genellikle kolay ve orta zorlukta olan pistlerdir. Uludağ kayak merkezi Fatin, Cennet kaya, Kuşaklıkaya tepesi, Tutyeli tepesi ve Zirve olmak üzere 5 adet tepesi bulunur. En uzun pist ise 2750 metrelik orta zorlukta olan Tutyeli pistidir. Beceren pisti ise 900 metre uzunluğunda kolay pistlerdendir. Buranın önemli olmasının sebebi ise en hareketli yer olması ve 1. Bölgenin kalbi olmasıdır. Ayrıca derslerin verildiği nokta ve buluşma noktası olarak da kullanılır.

Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Kayak Merkezi Seçimi - Genel

Uludağ kayak merkezi Bursa kentine 40 kilometre uzaklığındadır. İzmir-Bursa 330, İstanbul-Bursa 240, Ankara-Bursa ise 380 kilometredir. Bursa kent merkezinden dolmuş ve taksi dolmuşları bulunur. Teleferik ile ulaşım mevcuttur. Teleferik ile sarı bölgeye gelerek dolmuş yardımıyla oteller bölgesine ulaşım sağlanır. Özel araçlarda gidilebilir fakat yoğun kar yağışı nedeniyle kayak merkezine gitmek biraz zor olacaktır. Bunun yerine aracınızı şehir merkezine park edip dolmuş ile dağa çıkmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer kayak elbiseleri ayarlayamadıysanız Uludağ kayak merkezindeki Bursa kayak otelleri ve tesislerden temin edebilirsiniz. Ayrıca bu otellerde bulunan sıcak sulardan yaralanabilir masaj, oyun, bar, spor gibi birçok aktiviteyi yapabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir