Kayak Tutkunları İçin Vizesiz Kayak Merkezleri

Kayak Tutkunları İçin Vizesiz Kayak Merkezleri

Kış aylarının yaklaşması ile beraber kayak tutkunları, tatil planlarını yapmaya başladılar. Elbette ülkemiz bu alanda gerçekten dünyanın en şanslı ülkelerinden fakat bu bahaneyle neden farklı ülkeler de görmeyelim? Yurt dışı seyahatleri hem hiç unutamayacağınız anılar bırakır hem de farklı kültürleri tanımanıza olanak sağlar. Kayak tatilinin heyecanını ikiye katlamak isteyen kayak tutkunları için aşağıda bulunduğu ülkenin vize istemediği kayak merkezlerini listeliyoruz.

Kayak Tutkunları İçin Dizin Kayak Merkezi

İran’da bulunan kayak merkezi çok yakınımızda olmasına rağmen çok az kişi tarafından biliniyor. Başkentte bulunan Elbruz Dağları’nın üzerinde bulunan kayak merkezi İran’ın en büyüğü. 6 ay kadar uzun bir kayak sezonu geçiren bölge, İsviçre Alplerine benzemesi sebebiyle oldukça fazla turist çekiyor.

Mzaar Kfardebian Kayak Merkezi

Kayak Tutkunları İçin Vizesiz Kayak Merkezleri

Ülkemize yakın olan bölgelerden birisi olan Lübnan’da bulunan kayak merkezi ılıman bir iklime sahip. Meşhur Beyrut ilinden sadece 1 saatte ulaşabileceğiniz kayak merkezi eşsiz manzaraları ile meşhur.

Zabljak Kayak Merkezi

Kardeş ülke Karadağ’da bulunan kayak merkezinde Türk turistlere ilginin yüksek olduğunu söyleyelim. Tam 3.500 metrelik Savin Kuk pistini de özellikle tavsiye ediyoruz. Merkezde hem acemi hem de profesyonel kayakçıların keyifle kayabileceği onlarca pist bulunuyor.

Gudauri Kayak Merkezi

Gürcistan’da bulunan kayak merkezi Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir diğer kayak merkezi. Oldukça uygun fiyatlar ile yapabileceğiniz kayak tatilinizin harika geçeceğini garanti ediyoruz zira toplamda 60 kilometreyi bulunan pistler her seviyeden kayakçı için uygun. Eğlence hayatının geceleri zirve yaptığı Gudauri Kayak Merkezi’ne Tiflis Havalimanından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bukovel Kayak Merkezi

Kayak Tutkunları İçin Vizesiz Kayak Merkezleri

Ukrayna’da bulunsa da Avrupa’daki modern kayak merkezlerinden çok farksız, tek farkı ise uygun fiyatları. Tam 61 adet pistin bulunduğu merkezde, ilk kez kayağa başlayan da bu spora ömrünü vermiş olan da kendine uygun pistleri bulabiliyor. Merkezde gece saatlerinde kayağa izin veriliyor olması da büyük bir avantaj.

Bjelasnica Kayak Merkezi

Uluslararası kayak merkezleri arasında bulunan ve 1984 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olan merkez, her açıdan kusursuz. Alp disiplinine uygun olan pistleri yeşil, mavi, kırmızı ve siyah olmak üzere zorluk seviyelerine ayrılmış.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir