Kayak Tatiline Çocuklar İle Gidilir Mi?

Kayak Tatiline Çocuklar ile Gidilir mi?

Kayak tatilleri biz yetişkinler için adeta bir tutku fakat çocuklarımız için çok daha büyük ve etkileyici bir deneyim. Hiçbir ebeveyn elbette çocuklarını böylesine güzel bir deneyimden uzak tutmak istemeyecektir. Çocuklar ile sadece Kış tatili değil Yaz tatili yapmanın da bazı sorumlulukları ve hatta zorlukları elbette bulunuyor. Her şeyden önce aklınızın sürekli onda olması tatil keyfinizi nispeten düşürmektedir.

Bunun farkında olan otel ve kayak merkezi yönetimleri, çocukların da eğlenebileceği olanaklar tasarlayarak ailelerin üzerindeki bu yükü hafifletmektedir. Özellikle büyük otellerde çocuk ve bebek bakımı hizmeti bulunmaktadır. Bu sayede çocuğunuzu oteldeki bu kulüplere emanet ederek, pistlerin keyfini çok daha rahat çıkarabilirsiniz. Çocuğumu arkamda bıraktım diye üzülmenize ise hiç gerek yok size kulüp içerisindeki oyun, etkinlik, eğlence ve yarışmalar ile çocuğunuz muhtemelen hayatının en güzel Kış tatilini yaşıyor olacak.

Çocuklara Uygun Kayak Merkezleri

Kayak Tatiline Çocuklar İle Gidilir Mi?

Çocuğunuzun tüm kayak tatilini otelde geçirmesini elbette istemeyeceksiniz. O nedenle onun da kayak sporunu deneyimlemesi ve küçük yaşta bu yeteneği elde etmesi için mutlaka çocuklara uygun kayak merkezlerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Türkiye’de 50’den fazla kayak merkezi bulunuyor fakat bunlardan çok azı modern tesisleşme imkanlarına sahip. Türkiye’nin en büyük 5 kayak merkezi olan Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Kartepe ve Erciyes kayak merkezlerinin tamamında çocuklara özel pistler ve özel eğitimler bulunmaktadır. Küçük yaşta öğrenme hızı çok daha yüksek olduğu için çocuğunuz için satın alacağınız 2-3 saatlik özel ders sayesinde, ona küçük yaşta bu spora sağlam başlama fırsatı sunabilirsiniz.

Çocuklar için gerekecek tüm kayak ekipman ve kıyafetlerini yine merkezde bulunan kayak dükkanından edinebilirsiniz. Bu 5 büyük kayak merkezinde bulunan konaklama tesislerinde, bebek ve çocuk bakımı hizmeti bulunmaktadır. Bazı oteller çocuk kulübü hizmetini ücretsiz sunsa da bazılarında bu hizmet ücretli olabilmektedir.

Kayak Tatilinden Beklentileriniz

Kayak Tatiline Çocuklar İle Gidilir Mi?

Kayak tatilinde kayak sporlarına ek olarak eğlence ve gece hayatına da önem veriyorsanız, çocuklarınızı yanınızda getirmeniz bu isteğinizin önünde engel olabilir. Özellikle Uludağ ve Kartalkaya gibi nispeten daha popüler kayak merkezlerinin etrafında gece hayatı oldukça hareketlidir. Bu hareketin bir parçası olmayı istiyorsanız, kısa süreli kayak tatilleriniz için çocuklarınızı sevdiklerinize emanet ederek tatile gelebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir