Kayak Tatili İçin Saç Bakımı ve Saç modelleri

Kayak Tatilinde Saç Sağlığı ve Saç Modelleri

Kayak sezonunun ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde, kayak tatili için hazırlık yapan okurlarımız saçlarını da bu keyifli tatil için hazır hale getirebilirler ve görünüşünden ödün vermeyenler için saç sağlığı ve bakımı hakkında keyifli güzel bir içerik hazırladık. Saçların kayak tatilinde çektirilecek karelerde güzel çıkması elbette çok önemli fakat kayak yaparken sizi rahatsız etmemeleri adına da mutlaka uygun modeller tercih edilmelidir. Kayak kıyafetleri de saç modellerine karar verilirken, dikkat edilmesi gereken önemli bir etken. Saçlarınızı kayak yaparken tamamen açıkta  bırakmak, gelecek sert rüzgarın etkisi ile saçlarınızın zarar görmesine sebep olabilir.

Saç Sağlığı ve Kayağa Uygun Örgü Saç Modeli

Kayak Tatili İçin Saç Bakımı ve Saç modelleri

Kayak yaparken en büyük yardımcılarımızdan birisi de berelerdir. Bere sayesinde saçlarımızı ve kulaklarımızı soğuktan koruyabiliriz. Dağın zirvesinde hava size katlanılabilir gibi gelecektir fakat pistlerden aşağıya doğru süzülürken, rüzgarın etkisi ile soğuk bir anda 2-3 kat daha etkili olur. Hassas bir cildiniz var ise yüz maskesi de takmanızı öneriyoruz.

Örgü saçlar, kayak tatili için en kullanışlı saç modelleridir. Berenin altından çıkan örgüler, sizi oldukça havalı gösterecek ve saçlarınızın da gözünüzün önüne gelmesini engelleyerek, keyifli bir kayak tecrübesi yaşatacaktır. Örgüleri, klasik modeller yerine daha kalın hatlar kullanarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu hem pratik hem de çok daha şık görünecektir.

Dalgalı Saç Modeli

Kayak Tatili İçin Saç Bakımı ve Saç modelleri

Ben çok kaymayacağım daha çok manzara izlemeye ve anı biriktirmeye geldim diyorsanız, dalgalı saç modelleri tam size göre. Saçlarını açık bırakmak isteyen kayak merkezi ziyaretçileri, su dalgası saç modellerini deneyebilirler. Bu modeli denemek için saçlarınızın uzun olması gerekecektir. Bu saç modeli ile fotoğrafların parlayan yıldızı olacağınızdan hiçbir şüphemiz yok.

İkili Örgü Saç Modeli

Kayak Tatili İçin Saç Bakımı ve Saç modelleri

Bere ve kar gözlüğüne en çok yakışan saç modellerinin başında ikili örgü geliyor. Uzun saçların daha rahat uygulayabileceği bu model, basit gibi görünse de kayak kıyafetleri ile en uyumlu saç modelidir. Ayrıca saçların toplu durması, size kayak esnasında hareket kabiliyeti de kazandıracaktır. Kırılgan saçlarınız var ise kayak yapmadan önce besleyici ürünler kullanarak, saçlarınızı dondurucu soğuğun olumsuz etkisinden koruyabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir