Türkiye'de Kayak Tatili Heyecanını Yaşayacağınız Kayak Merkezleri

Kayak Tatili İçin Önerilen Kayak Merkezleri

Bu kayak sezonu nereye kayak tatili yapmaya gitsek? Bu soruyu soranların bir çoğunun da daha önce hiçbir kayak merkezine gitmediğine eminiz. Kayak sporlarına son yıllarda yapılan büyük yatırımlar ve bu merkezlerin sayısının çoğalması, Türk halkının da kayak sporlarına eskisine göre daha fazla ilgi göstermesini sağladı. Özellikle doğudaki illerimizde bulunan Erciyes ve Palandöken’in dünya ve Avrupa şampiyonlarına ev sahipliği yapması, sporun hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamıştır.

Jeolojik yapısı ile kayak sektörü için adeta bulunmaz bir nimete sahip olan Türkiye, üzerinde faal olan 50 farklı kayak merkezi bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda bu kayak merkezlerinin en popüler olanlarını kısaca tanıtacağız.

Uludağ Kayak Merkezi

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Uludağ

Bursa’da bulunan ve kayak sektörünün ülkemizde başlamasını sağlayan merkezin popüler olmasının ilk sebebi İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olmasıdır. Gece hayatının yoğun ve konaklama tesislerinin çok çeşitli olduğu Uludağ Kayak Merkezi, 2545 metrelik zirvesi ve modern pistleri ile 3 aylık sezonu boyunca kayak severlere hizmet veriyor. Konaklamak için Le Chalet Yazılı Otelini tercih edebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Kayak Tatili

Kartepe Kayak Merkezi - Lift

En büyük avantajı İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede olması olan Kartepe, muhteşem doğası ve yaylaları ile konuklarına doğanın içinde kayak sporu yapmayı vadediyor. Bölgenin en popüler oteli ise The Green Park Kartepe Oteli.

Kartalkaya Kayak Merkezinde Kayak Tatili

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-kayakkayak kayak

Uludağ’dan sonraki en popüler Kış sporları merkezine sahip olan Kartalkaya, Grand Kartal Otel gibi ultra lüks ve konforlu oteller ile de güzel bir kayak tatili imkanı sunmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Tatili

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti

Dünya ve Avrupa Snowboard şampiyonasına ev sahipliği yapan Erciyes, ülkenin en büyük mekanik lift taşıma sistemine ve en geniş pistlerine sahip olmasına rağmen çok uygun fiyatları ile giderek artan bir turist grafiğine sahiptir. Kayseri şehir merkezinden ulaşımın çok rahat olması ve büyük şehirlerden Kayseri’ye direkt uçak seferleri bulunması, Erciyes Kayak Merkezini daha da cazip hale getiriyor.

Özel derslerde tavan fiyat uygulaması bulunan Erciyes Kayak Merkezi’nde, lüks ve konforlu bir tatil geçirmek için uygun fiyatlı Ace Erciyes Hotel konaklama tesisini tercih edebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir