Kayak Tatili Makyaj Malzemeleri - Genel

Kayak Tatili İçin Makyaj Malzemesi Seçimi

Sömestr zamanının yaklaşması ve havaların bir anda soğumasıyla kayak tatili için plan yapmaya başladığınızı biliyoruz ve kış sporlarına ilgi duyan kişilerin tabii ki makyajdan vazgeçmesi söz konusu olamaz. Eğer siz de kayak tatili için plan yapmaya başladıysanız, hangi makyaj malzemelerini seçmeniz gerektiği konusunda yazımızdan önemli ipuçları öğrenebilirsiniz. 

Ülkemiz, kayak merkezleri yönünden müthiş zengin bir coğrafya. Daha önce hiç kaymamış iseniz çok büyük zevkler kaçırmışsınız demektir, daha fazla şey kaçırmamak için araştırmanızı yapın ve sizin için en uygun kayak merkezini tercih edin.

Kayak Tatilinde Makyaj

Kayak Tatili İçin Makyaj Malzemeleri

Mutlaka ve mutlaka yanınızda bulunması gereken ilk ürün güneş kremidir. Bunu makyaj malzemesinden bile saymıyorum  , bence bu kayak malzemesidir ve cildinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ultraviyole ışınlardan cildinizi korumak için en büyük yardımcınız olacaktır. Soğuk ve rüzgarlı havanın cildimizi tıpkı güneşin kavurucu sıcağı gibi yakacağını kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Krem sayesinde cildiniz yanmaz ve hafif bronzlaşırsınız.

Kayak Tatilinde Makyaj

El Bakım Ürünleri: Kadınların elleri çok hassastır, o yüzden her ne kadar eldiven kullanıyor olsanız da el bakım kremi kullanmanız şarttır. Eldivenleri her zaman takılı tutamıyoruz, bazı durumlarda çıkarmamız gerekebiliyor. Bu süre 5 dakika bile olsa ellerinizi çatlatmaya yetebilir. Günde iki defa kullanmayı unutmayın.

Fondöten:Ve yine vurgulayarak şiddetle tavsiye ediyorum ki, ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlayan fondöten kullanmalısınız. Bu sayede cildiniz nemli,parlak ve canlı kalacaktır.

Dudaklar: Kapatamadığımız için tatilde en çok etkilenecek bölgemizdir dudaklarımız. Çok ince bir deri ile kaplı oldukları için mutlaka özel besleyici özellik taşıyan dudak bakım ürünleri tercih ediniz.

Kayak Tatilinde Makyaj

Göz Çevresi: UV ışınları göz çevresinde kırışıklıklara ve çatlamalara sebep olabilir. Besleyici ve nemlendirici göz çevresi kremi kullanmanız tavsiye olunur.

Ruj: Bu kişinin cilt rengine göre değişse de kayak tatilinde makyaj yapmak için özellikle her daim tercih edilen kadınların favorisi olan  mat yapıda olan çilek pembesi rujlardır. Kahverengi tonları da giyiminize göre tercih edilebilir.

Kalem: Göz kalemleri doğal olarak suya ve sık ıslanmaya dayanıklı olan ürünlerden tercih edilmelidir.

Genel olarak belirgin bir ruj haricinde hafif bir makyaj kar tatilleri için idealdir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir