Kayak Takımı Kiralama ile Kayak Takımlarına Tonlarca Para Ödemeyin

Kış sezonu açıldı ve yurdun birçok bölgesi tamamıyla kar altında. Bu yağışlar hayatı zorlaştırsa da kayak severlerin yüzünü güldürüyor. Çocuklu aileler de sömestr tatilinin yaklaşmasıyla kış tatilinde nereye gideceklerine karar verdi bile. Kış tatilinin en eğlenceli yanı tabi ki kayak. Kayak yapmak için tatile gidenler “kayak takımı ücretleri ya da kayak ekipmanları ne kadar?” gibi aramalarda karşılarına çıkan fiyatları görünce vazgeçmesinler. Nedeni ise çok basit…

Kayak yapmak aslında oldukça pahalı bir aktivite. Kayak takımı, gözlüğü, kaskı, botu, batonu derken astarı yüzünden pahalıya çıkıyor. Sürekli kayak tatili yapmayı planlamıyorsanız, kayak takımı almak anlamsız olacaktır. Bu nedenle kayak takımı kiralama sizin için en ideal çözümlerden birisidir. Hem böylece bütçenizi zorlamadan kayak yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Kayak Ekipmanları ve Kayak Takımı Kiralama

Gideceğiniz tüm kayak merkezlerinde kayak takımı kiralama imkanına sahipsiniz. Hem de oldukça makul fiyatlara. Alt tarafı kayak takımı hepsi aynı demeyin. Yanlış alınan bir takım ile tüm zevkiniz, isteğiniz bitebilir. Kayak merkezinde kiralama bölümünde hizmet veren kişiler konularında oldukça bilgili ve profesyonel. Sırf birazcık para kazanmak adına size uygun olmayan ekipmanlar vermeyeceklerdir. Bununla birlikte kayak zevkinizden de mahrum kalmamış olacaksınız. 

Ortalama bir kaliteye sahip tüm kayak takımı ve ekipmanlarının toplam fiyatı 4-5 bin TL civarında tutabilir. Ama kiralama da örnek verirsek, Türkiye’nin en gözde tesislerinden biri olan Kartalkaya kayak kiralama ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • Kayak Takımı ve Snowboard Seti 50 – 70 TL arası,
  • Elit Snowboard Seti 90 – 130 TL arası,
  • Kayak Kıyafetleri (Pantolon – Mont) 30 – 40 TL arası,
  • Kayak Aksesuarları (Kask-Gözlük) 25 – 35 TL arası
  • Eldiven 40 TL civarında ücretleri bulunmaktadır.

Kiralama yöntemiyle günlük 250 TL’yi geçmeyen bir ücret ile kayak yapabilirsiniz.

Kayak Dersi

Aklınıza takılan bir diğer konu da genelde ilk kez kayak tatili yapanların, konuya pek hakim olmamasıdır. Ancak bu konuda da kayak merkezlerin sizlere sunduğu çok güzel bir imkan bulunmakta. Uzman eğitmenler tarafından vereceği birkaç saatlik kayak kursu ile kısa sürede başlangıç seviyesinde kayak yapabilirsiniz. “Kayak dersi almadan öğrenemez miyim?” diye aklınızdan geçen soru var ise onu da cevaplayalım; tabi ki rahatlıkla öğrenebilirsiniz ama öğrenme süreniz biraz daha fazla olacaktır. Bu sefer başka önemli bir kayak merkezimizden örnek verirsek; Kartepe kayak dersi fiyatı saatlik olarak 70 ile 100 TL arasında değişmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir