Sarıkamış Kayak Merkezi

Kış sporları ve kış turizmi açısından Türkiye’nin en öncelikli yerlerinden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi, ünlü sarıçam orman manzarasıyla size muhteşem bir kayak deneyimi sunuyor. 2200 m ile 2900 m yükseklikleri arasındaki bir platoda yer alan kayak merkezi, sadece Alp Dağları’na özgü kristal kar ile yerli ve yabancı birçok kayak severi kendisine çekmeyi başarmıştır.

Kayak sporu için oldukça elverişli olan toz kristal kar, ülkemizde bir tek Sarıkamış’ta bulunmaktadır. Kar yağışının en fazla olduğu Aralık ayı ve Mart ayları kayak yapabilmek için en uygun zamanlardır. Sarıkamış Kayak Merkezi dünyanın en uzun kayak pistlerine sahip olduğundan dolayı “Türkiye’nin Insburg”u olarak adlandırılmıştır.

Kayak merkezinin toplam pist uzunluğu 25 km olup pistler 2 etaplıdır. Zirveden 1. etap’a kadar 5 pist, 1. etaptan aşağıya doğru ise 2 pist mevcuttur. Ayrıca zirveden Karanlık Dere’ye kadar 2 pist daha bulunur. Bunların yanı sıra bölgede 200 m’lik snowboard pisti de bulunmaktadır.

Siz de Türkiye’nin en özel karına sahip olan bu kayak merkezi hakkında çok daha fazla şey öğrenmek; Sarıkamış kayak otelleri, kayak malzemeleri, kayak takımı kiralama, pistler, ulaşım ve hava durumu hakkında detaylı bilgiler edinmek için bu kategorimizde yer alan yazılarımızı inceleyebilirsiniz.