Palandöken Kayak Merkezi

3176 metre yüksekliği ve 25 km genişliğindeki Palandöken Kayak Merkezi, eşsiz doğası, kar kalitesi ve uzun pistleriyle kayak yapma keyfini doruklara çıkarıyor. Dünyanın en dik ve uzun pistleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi, 7 adet kolay, 8 adet orta, profesyonel (zor) ve 4 doğal pistin yanı sıra 10 telesiyej, 1 gondol lift, 2 baby lift ve 1 teleski ile hizmet vermektedir.

Kış sporları ve kış turizmine önemli katkılar sağlayan kayak merkezi bu sayede önemli merkezlerden biri haline gelmiştir. Snowboard ve alp disiplinine özel pistlere sahip olan merkez aynı zamanda dağcılık, yamaç paraşütü, paintball ve snowtube gibi farklı aktivitelere de imkan sağlamaktadır. Palandöken Kayak Merkezi’ni önemli kılan bir diğer unsur da olası çığ durumunu önlemek amacıyla kurulan Gaz-Ex sunu çığ düşürme sistemidir. Bu sayede güvenilir şekilde kayak yapmanın ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Siz de bu kategorimizde yer alan yazılarımızı inceleyebilir; Palandöken Kayak Merkezi otelleri, pist uzunluğu, Palandöken pistleri, kar kalınlığı, kayak takımı kiralama gibi birçok konuda önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Erzurum Kayak Merkezi - Genel

Palandöken Kayak Merkezi Kış Sporları

Ülkemizin en büyük kayak merkezi olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılabilecek sporlar ve imkanlar sayesinde,…