Kartalkaya Kayak Merkezi

Köroğlu Dağları’nın zirvesinde muhteşem manzarasıyla hizmet veren Kartalkaya Kayak Merkezi, kış turizminin önde gelen kayak merkezleri arasında bulunmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi otelleri 2000 m yükseklikte bulunurken zirvenin yüksekliği ise 2200 metreyi bulmaktadır. Yerli ve yabancı yüzlerce misafiri ağırlayan tesis hem profesyonel hem de amatör kayakçıların ve kayak sporu meraklılarının uğrak rotasıdır.

Uluslararası standartlara uygun şekilde dizayn edilen kayak pistleri, size keyif ve adrenalin dolu kayak keyfi sunmaktadır. Çam ormanlarıyla kaplı bir çevreye sahip olan kayak merkezi Aralık ayından Mart ayının sonuna kadar hizmet vermektedir. Kayak merkezi içerisinde 2 adet ana kayak alanı bulunmaktadır. Bu alanda toplamda 18 adet mekanik tesis ile birlikte zorluk ve eğitim derecelerine göre belirlenmiş 25 adet pist yer almaktadır.

Türkiye’nin en büyük snowpark’larına ev sahipliği yapan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, farklı zorluk derecelerine sahip bordercross, rail-box, ana rampa-kicker line ve rail line ile eğlenceyi zirveye ulaştırmaktadır.

Siz de kayak merkezi hakkında bilgi edinmek, kar kalınlıkları, hava durumu, pist uzunlukları, oteller, kayak malzemeleri kiralama gibi pek çok konuda detaylı bilgi edinmek için bu kategorimizde yer alan yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kartalkaya'da Mevsime Göre Balayı - Jakuzi

Kartalkaya’da Mevsimine Göre Balayı

Lapa lapa yağan karın yağışını doyasıya izlemek ve kayak pistinin zorlu maratonunda adrenalin dolu dakikalar geçirmek istiyorsanız,…