Ilgaz Kayak Merkezi

2850 metre yüksekliği ile Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alan ve göknar ağaçlarıyla sizi muhteşem bir doğa ile buluşturan Ilgaz Kayak Merkezi, kayak sporu sevenlerin vazgeçilmez yerlerinden birisidir.

Özellikle kayak sporunu sevenler tarafından ilgi gören kayak merkezi, bu alanda kendini geliştirmek isteyen ve yeni başlayanlar için oldukça idealdir. Aralık ayında başlayan kayak sezonu Nisan ayında sona erer. Tüm sezon boyunca yeterli kar kalınlığına sahip olmasından dolayı kayak yapmak oldukça zevklidir. 3 adet pisti ve alıştırma sahası bulunan merkezde her pist derecesi farklı zorluk derecesine sahiptir. Bunun yanı sıra 1 adet telesiyej, 1 adet teleski ve 1 adet de taşıma bandı bulunuyor.

Kayağın yanı sıra snowboard yapabilme imkanı da bulunan kayak merkezinde ayrıca kayak malzemeleri kiralayabilmeniz de mümkün. Ilgaz Kayak Merkezi otelleri arasından size en uygun olan tesisi seçerek heyecan ve eğlence dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bu kategorimizde yer alan yazılarımızı inceleyerek kayak merkezi hakkında detaylı bilgiler edinebilir; kayak otelleri, kayak malzemeleri, pist uzunlukları, kar kalınlıkları gibi merak ettiğiniz tüm konulara ulaşabilirsiniz.

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?Nerelerde Konaklanır?-Ilgaz kayak merkezi genel görünüm

Ilgaz Kayak Merkezi Otelleri

Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin tam ortasında olan Ilgaz Kayak Merkezi , Çankırı ilimizin sınırları içerisinde bulunmaktadır….

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?Nerelerde Konaklanır?-Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?Nerelerde Konaklanır?-Ilgaz kayak merkezi kayak kampı

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi’nin orta kısımlarında bulunan ve Çankırı ili sınırları içerisinde yer alan Ilgaz Kayak Merkezi , aynı…

Ilgaz Kayak Merkezi - Genel

Ilgaz Kayak Merkezi Pist Uzunluğu

Ilgaz Kayak Merkezi, Kastamonu-Çankırı sınırında bulunur. 2587 Metre yüksekliğindeki Ilgaz dağlarında bulunan Ilgaz Kayak merkezi yenilenen yapısı…

Ilgaz Kayak Merkezi ve Bilinmesi Gerekenler - teleferik

Ilgaz Kayak Merkezi ve Kayak Pisti

Karadeniz bölgesinin orta Karadeniz bölümünde Çankırı ile Kastamonu illeri arasında yer alır. Kayak merkezi pistleri ve telesiyej dağın kuzeyindedir….