Hazarbaba Kayak Merkezi

2347 m yüksekliği ile Elazığ’ın Hazarbaba Dağı’nda konumlandırılan Hazarbaba Kayak Merkezi, hem profesyonel hem de amatör kayakçıların kolaylıkla kullanabildiği özel pistlere sahiptir. Konumu itibariyle yoğun kar yağışının görüldüğü bu kayak merkezinde kar kalınlığı 3 metreye kadar yükselebilmektedir. Özellikle Aralık ve Mart ayları arasında gidilmesi tavsiye edilen merkezde 8 adet pist bulunur. Uzmanlık derecelerine göre oluşturulan bu kayak pistleri sizlere en güvenilir kayak deneyimini sunmaktadır.

1100 metre uzunluğunda telesiyej hattına sahip olan Hazarbaba Kayak Merkezi ülkemizdeki en zorlu pistler arasında yer almaktadır. Bu da adrenalin meraklıları ve profesyoneller için merkezin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Konaklama imkanı bulunmayan kayak merkezi günübirlik kayak yapmayı tercih edenler için oldukça idealdir.

Siz de bu kayak merkezinde unutulmaz bir kayak deneyimi yaşamak ve Hazarbaba hakkında çok daha fazla bilgi edinmek isterseniz, kategorimizde yer alan yazıları inceleyebilir; kayak merkezi kar kalınlıkları, hava durumu, pist uzunluğu, kayak takımı kiralama, snowboard gibi konular hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.