Ergan Dağı Kayak Merkezi

2970 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine ev sahipliği yapan Ergan Dağı ile unutulmaz bir kayak tatili sizleri bekliyor. Ergan Dağı Kayak Merkezi, 1000 kişi kapasitesine sahip teleferik sistemi, 2700 kişilik telesiyej sistemi ve farklı uzunluklara sahip pistleri ile kayak yapmanın ayrıcalığını sonuna kadar yaşatıyor.

Kayak merkezinde Aralık ayında açılan kayak sezonu, Nisan ayına kadar devam ediyor. Oldukça ideal bir kar kalitesine sahip olan Ergan Dağı’nda snowboard, dağ kayağı, kayak ve kızak gibi kış sporlarını keyifle yapabilirsiniz. Dilerseniz günü birlikte dilerseniz de Ergan Dağı otelleri arasından seçim yaparak adrenalin dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Ergan Dağı kış sporları dışında farklı eğlence ve sportif aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca havalimanına yakınlığı sayesinde de yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Amatörlerden profesyonel kayakçılara kadar herkese uygun kayak eğlencesi sunan kayak merkezi ile siz de heyecan dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bu kategorimizde Ergan Dağı, Ergan Dağı otelleri, Ergan Dağı Kayak Merkezi, kayak ekipmanları kiralama, pist uzunluğu, Ergan Dağı kayak özellikleri gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.