Erciyes Kayak Merkezi

Size farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Erciyes Kayak Merkezi, uluslararası standartlara sahip son teknoloji tesisleri ile eğlenceli ve heyecan dolu bir kayak deneyimi sunuyor. 3916 m yüksekliğinde yer alan Erciyes Dağı üzerine kurulu olan kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun zaman Aralık ve Nisan ayları arası olmakla birlikte kayak sezonu için 15 Kasım 1 Mayıs arası uygundur.

Erciyes kayak bölgesinde hem günü birlik hem de ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz piknik alanları da bulunmaktadır. Bu sayede sevdiklerinizle birlikte hem yazın hem de kışın keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi kar kalınlığı 50-100 cm arasını bulabilmektedir. Bunun yanı sıra dağ genelinde toplamda 34 adet kayak pisti bulunmaktadır. Her bir pistin güvenliği en üst seviyede tutulduğu için güvenle kayak sporu yapabilirsiniz. Uzmanlık derecelerine göre belirlenen pistlerden kendinize en uygun olanı seçerek kayak eğlencesini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Siz de kayak merkezi ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek, Erciyes Kayak Merkezi otelleri, pist durumu, kayak dersi, kayak kiralama gibi konular hakkında detaylar öğrenmek isterseniz kategorimizde yer alan yazıları inceleyebilirsiniz.

Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun

Erciyes’te Hafta Sonu Kayak Tatili

Kayak sporu tutkunları için kış ayları, genelde çoğu insanın Yaz aylarını beklediği gibi iple çekilen zaman dilimleridir….

Snowboard Hakkında Merak Edilen Herşey

Türkiye’de Akla Gelen Kayak Merkezleri

Kayak merkezi dendiği zaman Türkiye’de akla gelen merkezler, bir elin parmağını ancak geçebiliyor. Bilinmeyen ise Türkiye’de çok…

Erciyes Kayak Merkezi - Kayak Kiralama Ücretleri

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Kiralama Ücretleri

Kayak severlerin en çok tercih ettiği rotalardan biri de son zamanların parlayan yıldızı olan Erciyes kayak merkezidir….

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi Doluluk Oranları

Erciyes kayak merkezi kar tatili yapmak isteyenlerin, başını dinlemek ve keyifli zaman geçirmek, doğanın ve bembeyaz kar…

Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu - Kayak Turu

Erciyes Kayak Merkezi ve Pist Bilgileri

Kayseri denince akla ilk gelen şey elbette pastırmadır buna şüphe yok fakat ikinci gelen ise Erciyes olacaktır….

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - Çocuk Kayakçılar

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Kış mevsiminin ve hatta sömestr tatilinin yaklaşması ile birlikte özellikle aileler kayak tatili planı yapmaya başladılar. Erken…

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi ve Erciyes Kayak Otelleri

Yüksekliği 3190 metre olan Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezi, karasal iklim özelliklerini taşımakta ve dünyada sadece birkaç…

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi ve Kayak Pistleri

Bölgenin en yüksek dağı olan Erciyes dağının yüksekliği 3917 metredir. Şehrin her yerinden görülebilen bu dağ insanların dikkatini çeker….