Kayak Kıyafetleri Fiyatları Ne Kadar?

Kayak Kıyafetleri Fiyatları Ne Kadar?

Kayak sezonunun yaklaşması ile beraber kayak severler ummalı bir hazırlık içerisine girdiler. Kayak ekipmanlarının sadece çok tecrübeli kayak sporcuları tarafından satın alınmasını tavsiye ediyor olsak da kayak kıyafetleri için aynı şeyi düşünmüyoruz. Eğer 1-2 kere kayak yaptınız ve artık düzenli olarak kayağa gitmeye karar vermiş iseniz, kendi kayak kıyafetlerinizi almanız en doğrusu olacaktır. Bir kereliğine masrafa girerek, kendi temizlediğiniz kıyafetlerinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kayak Kıyafetleri Fiyatları Ne Kadar?

Kayak kıyafetleri normalde yüksek ücretlere satılsa da sezon sonu indirimlerini yakalayabilirseniz kendinizi baştan sona uygun fiyatlara donatabilirsiniz. Kayak kıyafetlerini kayak merkezlerinden almaya kalkarsanız, en tavan fiyatlar ile karşılaşırsınız. Okurlarımıza kayak alışverişlerini internet üzerinden yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Markanın en çok önem kazandığı alanlardan birisi kayak kıyafetleridir. Uygun fiyata ürün aldığınızı zannederken, dağın tepesinde kendinizi ıslanmış şekilde bulabilirsiniz. O yüzden kendini ispatlamış kayak kıyafeti üreticilerinden ürünlerinizi alın ve mümkünse direkt markanın kendisinden alın, bu sayede ürünün orijinal olduğundan hiç şüpheniz olmayacaktır.

Kayak Kıyafetleri Ne Kadar?

Kayak Kıyafetleri Fiyatları Ne Kadar?

Kayak kıyafetlerinin olmazsa olmazı mont ve pantolonlardır. Pantolon fiyatları 200 ila 500 lira arasında değişmekte, montlar ise yine 200 liradan başlayıp 2.000 liraya kadar alıcı bulabiliyor. Burada fiyat, direkt olarak kaliteyi ölçmese de fikir verebilecek önemli bir değer. Araştırma yaparken tek bir internet sitesine bağımlı kalmayıp, ürünü diğer sitelerden de inceleyiniz.

Eldivenler 40 ila 200 lira arasında değişirken, kayak gözlükleri ise 50 ila 500 lira arasında değere sahiplerdir. Bere, atkı, güneş kremi vs. gibi ek aksesuarlara da toplamda en fazla 200 lira ayırmanız yeterli olacaktır.

Ortalama olarak bütçenize göre 1000 ila 4000 lira arasında bir değer ile kayak kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz. Fiyat yüksek gibi görünse de bu kıyafetleri ömürlük giyeceğinizi unutmayın. Senede sadece 1 hafta kullanıldıkları için eskimeyecek olan kayak kıyafetleri, kilonuzda ciddi bir değişim olmadıkça ömür boyu kullanılabilir.

Bu hazırlıklarınızı ilk kar düştüğü zamanlarda değil yaz aylarında yapmayı unutmayın. Kayak kıyafetlerinin en ucuz olduğu dönemler ise kayak sezonunun sonu olan Nisan-Mayıs aylarıdır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir