Kartepe Kayak Merkezi - Lift

Kartepe Kayak Merkezi ve Özellikleri

Kış sporları tatili için en uygun bölgelerden bir tanesi olan Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul – Ankara ve Bursa üçgeninde olması dolayısı ile her sene milyonlarca turistin akınına uğramaktadır. Ülkemizdeki kayak merkezlerinin en yenisi olması da çevresindeki otellerin ve pistlerin de daha modern olmasını sağlıyor.

Kayak merkezi ziyaretçileri genel olarak günübirlik gelen veya hafta sonunu kayarak geçirmek isteyen kişilerden oluşuyor. Eğer siz de bu profilin içinde kendinizi görüyorsanız, muhtemelen kayak ekipmanlarını yüksek maliyetler ile satın almak yerine kiralama yolunu tercih edeceksiniz. Hemen aşağıda, kayak sporları için en çok gereken ekipmanların ortalama fiyatlarını listeliyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi Ekipman Fiyatları

  • Kar Gözlüğü = (20-35 lira)
  • Bere = (20-30 lira)
  • Eldiven = (20-30 lira)
  • Kızak = (tek kişilik 30-40 lira, çift kişilik 40-50 lira)
  • Plastik Kızak = (10-20 lira)
  • Kar Montu ve Kar Pantolonu = (40-60 lira)
  • Snowboard Botu = (40-50 lira)
 • Kayak Ayakkabısı = (40-50 lira)

Kartepe Kayak Merkezi’nde tek yetkili olan Green Park Kartepe otelinden de ekipmanları kiralayabilirsiniz. Fakat daha uygun fiyatlı ekipman kiralamak için Maşukiye Köyünden veya dağ yolundaki kayak dükkanlarından alışveriş yapılabilir.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi - Pist

Kartepe, konaklama olanakları açısından ülkemizin en zayıf kayak merkezi diyebiliriz. Green Park Kartepe oteli haricinde, Kartepe’de farklı bir konaklama imkanı bulunmamaktadır. Fakat otel genel itibariyle tüm ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Kartepe’de uygun fiyatlı konaklamak için yaz aylarından rezervasyonunuzu yaptırmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Zira yer bulunamadığı takdirde, her gün çevre otellerden dağa tekrar inip çıkmanız gerekecektir. Özellikle şahsi aracı bulunmayan okurlarımız için bu durum bir hayli zorlayıcı olacaktır.

Kartepe Kayak Merkezi Ders Ücretleri

Acemi veya kendini daha da geliştirmek isteyen kayak severler için Kartepe Kayak Merkezi’nde özel ders alma imkanı bulunuyor. Fiyatlar ise tamamen eğitimcinin tecrübesine ve inisiyatifine göre değişmektedir. Fahiş fiyatları önlemek adına Türkiye Kayak Federasyonu tavan fiyatları belirlemiştir. Ders almadan önce mutlaka bu tavan fiyatların güncel karşılığını öğrenmeye gayret gösterin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir