Kartepe Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - kızak

Kartepe Kayak Merkezi Pist Bilgileri

Kartepe Kayak Merkezi, ülkemizin en modern ve ilgi gören kış sporları merkezlerinden bir tanesidir. Maşukiye ve Sapanca Gölü gibi iki turizm değerimizin arasında bulunan merkez, kış sporlarına ve profesyonel kayakçılığa uygun olduğu için adeta turist akınına uğramaktadır. İstanbul, Bursa ve Ankara’nın ortasında olması da ulaşımını rahat kılmakta ve yerli turist potansiyelini artırmaktadır.

Kartepe pistleri hem amatör hem de profesyonel kayakçılar için ideal özelliklere sahip. Kartepe’nin doğal bir cennetin ortasında olması, kayak yaparken de inanılmaz bir manzarayı önünüze sermekte. Manzarayı izlerken kayıp düşmeniz işten bile değil. Göl, deniz ve orman manzarasına sahip kayak merkezi çok büyük bir alana kurulmuş durumda ve ülkemizin en büyük pistlerine ev sahipliği yapıyor. Henüz hak ettiği yere gelemeyen merkezin yapılan tanıtımlar ile dünya çapında bir kayak merkezi olacağından hiç şüphemiz yok.

Kartepe Kayak Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - kayak pisti ulaşım

Pistler zorluk derecelerine göre renklere ayrılmış durumda. Çok kolay olan pistler yeşil, kolay olanlar mavi, zor olanlar kırmızı ve çok zor olan pistler ise siyah renk ile işaretlenmiş. Bu sayede seviyeniz için en doğru pistte kayarak, spordan aldığınız zevki de artırabiliyorsunuz.

Kartepe’de bulunan 3.5 kilometrelik çok uzun pist ise inanılmaz bir kayak zevki sunuyor. Telesiyej ile tepesine kadar ulaşım imkanı bulunan pist o kadar uzun ki neredeyse hiç kesilmeyen bir kayak zevkini sizlere sunuyor. Pistlerde ders alanlar için ayrılan bölümler bulunmakta ve burada spora yeni başlayan kişilere eğitim verilmektedir. Kartepe’de snowboard yapmak isteyen okurlarımız için bu alanda eğitim veren öğretmenlerde bulunmaktadır. Yine bu sporla yakından ilgilenenler için özel snowpark bulunuyor.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - kayak pisti

Merkezdeki kayak pistleri snowboard, cross country ve alpin gibi kayak türlerinin yapılmasına imkan sağlıyor. Bu sayede profesyonel kayak severlerin oldukça rağbet gösterdiği merkez kış aylarında dolup taşmaktadır. Eğer aileniz veya sevdikleriniz ile güzel bir kış tatili geçirmek istiyorsanız, yerinizi yaz aylarından ayırmayı ihmal etmeyiniz. Uygun fiyatlı konaklama için Green Park Kartepe oteli ile görüşebilir ve lüks otel konsepti ile tanışabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir