Kartepe Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - teleferik

Kartepe Kayak Merkezi Kış Sporları

Samanlı Dağları’nda bulunan Kartepe, 1600 metrelik zirvesi ile bir tarafında Maşukiye’yi diğer tarafında ise Sapanca Gölü’nü almıştır. Kayak sektörünün uygun fiyatlı merkezlerinden birisi olması ve İstanbul’a yakın konumda bulunmasıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu ilgi elbette kış aylarında oldukça yoğun bir insan trafiğinin bölgeye akın etmesine sebep olmakta ve otellerde yer bulmanın neredeyse imkansız olmasını sağlamakta. Kartepe Kayak Merkezi, her seviyeye uygun pistleriyle dikkat çekiyor. 

Sadece konaklayarak değil günübirlik bir ziyaret ile de Kartepe Kayak Merkezi’nin keyfini çıkarabilirsiniz. Doğal ortamı ve ormanları ile Kartepe muhteşem bir doğal güzellik. Yüksekliği diğer kayak merkezlerine göre düşük olduğu için merkezden sadece 3 ay boyunca verim alınabiliyor. Aralık ayında başlayan kar sezonu, mart ayının ilk haftasında son buluyor. Bu doğrultuda rezervasyonlarınızı Aralık, Ocak veya Şubat aylarından birisinde yapmanızı öneriyoruz. Henüz otel konusunda kararsız olan okurlarımız, oldukça başarılı bulduğum Green Park Kartepe oteline bir göz atabilirler. Erken rezervasyon imkanını kullanarak bu lüks otelde uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz.

Bahar aylarında da trekking severlere ev sahipliği yapan Kartepe, İstanbul veya Ankara’nın o sıkıcı şehir hayatından kaçıp rahatlamak için çok mantıklı bir destinasyon.

Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım

Davraz Kayak Merkezi - Genel

Merkezin yolları yoğun kar yağışı sebebiyle sürekli buz tutsa da, Kocaeli Belediyesi 7/24 tuzlama çalışması yaparak yolları açmakta. Elbette aracınızda kar lastiği ve zincir bulunması zorunlu, yoksa yolda kalma ihtimaliniz çok yüksek. Öyle bir durumda çevrede bulunan gezici kurtarıcılardan yardım alabilirsiniz.

Kayak merkezini kullanabilmek için otellerde konaklamanız gerekmiyor, skipass alarak tüm pistlerden faydalanabilirsiniz. Telesiyej ve lift fiyatları çıkışlarınıza göre değişse de 100 lira vererek bunlardan sınırsız faydalanabilirsiniz. Genel olarak ülkemiz kayak merkezleri fiyatları göz önüne alındığında, Kartepe Kayak Merkezi’nin en uygun fiyatlı kış sporları merkezi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kayak Merkezi Seçimi - Liftler

Kayak severlerin tecrübesine göre yeşil, mavi, kırmızı ve siyah olarak ayrılan pistlere teleski veya telesiyej ile çıkılıyor. Merkezde profesyonel ve tecrübeli eğitmenlerin ziyaretçilere ders verdiği alanlar da mevcut. Kayak sporlarından daha çok zevk almak istiyorsanız mutlaka bu özel dersleri alarak kendinizi geliştirmelisiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir