Kartepe Kayak Merkezi - Pist

Kartepe Kayak Merkezi Giriş Ücretleri

Ülkemizin popüler kayak merkezlerinden birisi olan Kartepe kayak merkezi, Kocaeli sınırlarında Sapanca Gölüne yakın civardadır. Kocaeli’nin Maşukiye beldesine vardığınızda yol üzerinde bulunan tabelalar sizleri Kartepe kayak merkezine götürecektir. Kartepe kayak merkezi gerek doğal güzellikleri gerekse de ormanları ile tatilcilerine günü birlik kayak keyfini yaşatabilecek seviyededir.  

Kartepe de kayak tatili için en uygun zaman Aralık ile Şubat ayı arasındadır. Üstelik Kartepe kayak merkezi giriş ücreti ülkemizde bulunan diğer kayak merkezlerinin giriş ücreti her bütçeye oldukça uygun fiyatlardadır. Hem maddi açıdan hem de eğlenceyi doyasıya yaşayabilmek açısından en uygun kayak merkezi Kartepe kayak merkezidir. Çünkü bu aylarda Kartepe de kar kalınlığı 1600 metre iken, Mart ayından sonra kar kalınlığı azalmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi giriş ücreti ise otele sadece kayak yapmak içinde gidebilirsiniz.  Ancak kayak merkezinde teleferik, kullanacaksanız skipass alarak gitmeniz gerekir. Kartepe de teleferik, lift ve telesiyej fiyatları kısa tur, uzun tur ya da sınırsız tur şeklinde tur çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.  Ayrıca öğlenden sonra saat 13’e kadar yapılan yarım gün skipas ücreti de bütçenize uygun fiyatlardadır.

Kartepe Kayak Turu Fiyatları

Kartepe Kayak Merkezi - Teleferik

 Kartepe günübirlik kayak turu fiyatları biraz daha uygun olmaktadır.  Kartepe kayak merkezinde, ulaşım, gidiş dönüş, araç içinde sunulan ikramlar, rehberler, öğle yemeği ve sabah kahvaltısı kayak turuna dâhil olan fiyatlardır. Fakat turda tatilciler mola sırasında aldığı yiyecek ve içecekler ve diğer harcamalar,  bütün gün Skipas kullanımı kayak malzemeleri kiralama ya da satın alma ücretleri ve bireysel harcamalar tura dâhil olmayan hizmetler arasında yer almaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Giriş Ücreti

Kartepe Kayak Merkezi - Lift

Kartepe kayak merkezine giriş ücreti vermek istemeyen tatilciler kısa turları tercih ederek, kar tatillerini daha ucuza getirebilirler. Fakat buraya şahsi aracınızla gitmek istiyorsanız da araç başına cüzi miktarlar da otopark ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Çünkü kayak merkezi içerisinde geniş alana sahip otopark var ve hafta sonları ile resmi tatillerde otopark da yer bulmak oldukça zordur. Bunun için de günü erken saatlerinde Kartepe kayak merkezlerine varmanız, otopark da boş yer bulmanız açısından size avantaj sağlayacaktır.

Kayak yapmayı bilmiyorsunuz ve kayak dersi almak istiyorsanız da, bunu için de cüzi miktarda ders ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu hususta Türkiye kayak federasyonu kayak dersi fiyatlarındaki farklılıkları önlemek için ülkemizde kayak dersi fiyatlarını sabitlemiştir. Fakat ders fiyatları her sezon cüzi miktarda artış göstermektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir