Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri - Grand Kartal

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri ve Özellikleri

Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan kayak merkezinde iki ana otel grubu bulunmakta. Kartal Otel ve Dorukkaya Otel Gruplarına ait 5 farklı otelin pistlere yakın olarak hizmet verdiği kayak merkezinde, gündüz vakitlerinde kayak yaparken gece vakitlerinde ise eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar huzurun ve dinlenmenin de adresi olan Kartalkaya Kayak Merkezi’dir. Kayak merkezi, Köroğlu Dağları yamaçlarındaki çam ormanlarının oluşturduğu inanılmaz manzaranın göbeğinde bulunmaktadır.

Bu manzarayı sıcacık kahvenizi içerken veya hızla tepeden aşağı inerken izlemenin zevki bambaşka. Kayak yapmayı bilmiyorsanız dert etmeyin, Kartalkaya’da bulunan profesyonel kayak eğitmenleri size bu zor gibi görünen aslında o kadar da zor olmayan bu sporu öğreteceklerdir. Tabii ki, Kartalkaya’da kayak yapmak zorunda değilsiniz. Beyazın ve yeşilin tadını çıkaracağınız doğa yürüyüşleri de muhteşem bir tatil yerine geçecektir.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Neler Yapılır?

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

Karın üstünde sucuk kızartabilir veya sevdiklerinize mangal yapabilirsiniz. Kartalkaya Kayak Merkezi mangal için elbette her yer uygun değil, tesisler tarafından ayrılmış piknik alanlarını kullanmanız gerekiyor. Bunun yanında kayak merkezi yolunda olan Sarıalan Ovası ve Saraycık Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Kış aylarında oluşan buzlanmalar karayolları ekipleri tarafından sürekli açılsa da aracınızda kar lastiği ve zincir bulunması zorunludur. Aksi takdirde bu ekipmanların masrafını, sizi yoldan kurtaracak kurtarıcıya vermek zorunda kalırsınız. 

Bolu mutfağının enfes lezzetlerini şehre girdiğiniz andan itibaren yol kenarlarında bulunan lokantalarda tadabileceğiniz gibi Kartalkaya otellerinde de tadabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

Kartalkaya'da Mevsime Göre Balayı - Tesisler

Pistlere yakın olmaları sebebiyle Kartal Otel, Grand Kartal, Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort, Dorukkaya ve Golden Key otelleri ziyaretçiler tarafından daima ilk tercihlerdir. Bu otellerin Lüks konseptte olmaları ve kayak sporcuları için uygun tasarlanmış olmaları sebebiyle kayak sezonunda yüksek fiyatlara sahip olacaklardır. Otellerde yer bulma sorunu yaşamamak ve daha uygun fiyatlara konaklamak için kış sezonu tatillerinizi yaz aylarından ayarlayarak odanızın rezervasyonunu yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Bolu’da havalimanı olduğu için özel aracınız ile gitmeyi düşünmüyorsanız, uçak biletinizi de önceden alarak tatilinizin bütçesinden ciddi oradan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir