Kış Turizmi Merkezlerinden Kartalkaya

Kartalkaya Kayak Merkezi Çocuk Pistleri

Hemen hemen her seviyeye uygun kayak pistlerinin bulunduğu Kartalkaya,  ocuklara özgü özel alanlarının bulunduğu konaklama merkezleri arasında yerini almaktadır. Köroğlu Dağının zirvesinde bulunan Kartalkaya kayak merkezi, Bolu iline 30- 40 km uzaklıktadır. Her seviyeye uygun pistleriyle adından sıkça bahsedilen Kartalkaya çocuklar için de özel bir merkez. Kartalkaya, mavi renkli ve kırmızı renkli alanlarda yer alan kayak pistleri ile çocuklara da hizmet etmektedir.

Bu pistlerde mavi renkliler, resul dede 1-2 ve arka çanak, kırmızı renkte olan pistler ise çam çukuru, çanak pisti, Kazankaya ve gezi pistleridir. Ülkemizde ilk snowpark’ ın Kartalkaya’ da olması, çocuklar için kar kızağı seçeneğinin olması ve bazı otellerde özel eğitim alanlarının bulunması bu bölgeye olan ilgiyi daha da arttırmaktadır.

Kartalkaya Oyun Pistleri

Kartalkaya'da Mevsime Göre Balayı - Liftler

Kartalkaya’ya tatil için program yapmak isteyen çoğu aile çocuklarının da Kayak keyfini yaşayabilmesi için özel olarak araştırma yapmaktadır. Bu alanda verdiği hizmetler konusunda son derece başarılı olan Kartalkaya otelleri, suit odaları ve çocuk oyun alanları ile çocuğuyla tatile gelmek isteyenlere hizmet veriyor. Merkezde, özellikle çocuğuyla tatile gitmeyi planlayan ailelere oyun odası ve özel bebek bakım odası ve bakıcısı tahsis edilebiliyor. Bu hizmet, ebeveynlerin tatilini rahatlıkla yapması ve son derece mutlu olarak otelden ayrılmasını sağlamıştır. Çocuğunuzun kayak sporuyla tanışması için Ankara veya İstanbul’a 2 şer saat uzaklıkta olan otellere ulaşmak oldukça kolaydır. Baby adında ki kayak pistinde çocuklara otelin okulunda öğretilen kayakla yürüme, düz kayma, tırmanma, dönüşler ve mekanik tesislerin kullanımı konusunda yardımcı olunmaktadır.

Yetişkin Kayak Pistlerine Hazırlık

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

Kartalkaya ailece tatile gitmek isteyenlerin tercih edebileceği yerler arasındadır. Yine konaklama merkezlerinde çocuk mağazasının varlığı, çocuğunuz için tüm ihtiyaçları karşılar niteliktedir. Bu kapsamda her çocuğun ilgi duyduğu spor dalının bir tanesini daha eklemek kolaylaştırılmıştı. Merkezde, kayak malzemelerinden kayak ekipmanlarını sağlamaya kadar her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Son olarak Kayak yapmak isteyen çocuğunuzun kıyafetlerinin rahat ve kuru olması, su geçirmemesi, üşümemesi, atkı bere şal gibi aksesuarlarla tamamlanması, Kayak takımlarının omuzlarından yüksek olmasına özenle dikkat etmek gerekmektedir.  Teknik bilgiyi tam anlamıyla kavrayan çocuklar için oyun pistlerinde her zaman yeterli desteği vermek için hazır bulunan otel personelleri keyifli ve konforlu bir tatil yapabilmeniz için her zaman yanınızda olmaya devam etmektedirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir