Mega Kent İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri ve Özellikleri

Kayak sezonunun yaklaşması ile 20 milyonluk mega kent İstanbul, yüz binlerce kayak severi diğer şehirlerimize kaymaları için gönderiyor ve bu denli büyük bir nüfus, İstanbul’a yakın kayak merkezleri için çok önemli bir potansiyel. Zannedilenin aksine kayak tatili, sadece tecrübeli kayakçılar için değil herkes içindir. Kayak yapmak, sadece 2-3 saatlik özel ders sonrasında edinilebilecek bir beceridir. Çocukluğumuzda yaptığımız küçük kayak aktivitelerinden tek farkı, pistlerin daha büyük olması ve çeşitli ekipmanlar kullanmamızdır.

Bu ekipmanları en doğru şekilde kullanabilmemiz için de tüm kayak merkezlerinde profesyonel kayak eğitmenleri bulunur. Eğlenceli bir hafta sonu geçirmek ve İstanbul’un karmaşasından 1-2 gün de olsa uzaklaşmak için kayak merkezi tatili çok iyi bir tercih. İstanbul’a yakın kayak merkezlerinden faydalanmak için konaklamanız zorunlu değil, özel aracınız ile gideren günübirlik kayak aktivitesi yapabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi

Mega Kent İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri-kartepe

İstanbul’a adeta şehrin bir ilçesi kadar yakın olan Kartepe, sadece 115 kilometrelik uzaklığı ile dikkat çekiyor. Trafiğin olmadığı düşünülürse Kadıköy’den sadece 1 saat içerisinde merkeze ulaşmak mümkün. Kartepe, gelişmiş kayak imkanlarının yanı sıra Sapanca Gölü ve Ormanlık alan manzarası ile büyüleyici bir doğaya sahip. Bölgede kayak haricinde snowboard gibi kayak disiplinleri de yapılabiliyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Mega Kent İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

Köroğlu dağlarının yamaçlarında bulunan kayak merkezi, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta. Kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaşabildiği merkezde sezon Aralık ayının başında başlayıp Mart ayının sonuna kadar devam ediyor. Kar kalitesi ile Uluslararası arenada da oldukça popüler olan kayak merkezi, İstanbul’dan sadece 2.5 saat uzaklıkta.

Uludağ Kayak Merkezi

Kış Tatili Yapabileceğiniz Kayak Merkezleri

Türkiye’deki kayak sporlarının başlamasına vesile olan ve halen ülkemizdeki en popüler kayak merkezine ev sahipliği yapan Uludağ, İstanbul’a yakın olması sayesinde yoğun bir talep almaktadır. Sömestr gibi dönemlerde yer bulmanın imkansız olduğu kayak merkezinde onlarca farklı disiplinde kış sporunu yapmak mümkün. Konaklama tesislerinin çok olması, pistlerin modern ve büyük olması ve en önemlisi de gece hayatının hareketli olması, Uludağ Kayak Merkezi’ni tartışmasız bir şekilde en iyi kayak merkezi yapmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir