İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Kartalkaya

İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri

Kayak tatili programlarını yapmaya başladıysanız, elbette ilk sorun hangi kayak merkezine gideceğinize karar vermektir. İstanbul’da oturuyorsanız çok şanslısınız zira ülkemizin en popüler kayak merkezleri İstanbul’a yakın ve uçak ağı sayesinde yakın olmayanlara da en fazla 1 saatlik uzaklıktasınız. Türkiye, gelişmekte olan kayak merkezleri ve tesisleriyle ziyaretçi akınına uğruyor.

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

Uludağ Kayak Merkezi

Kayak severlerin aklına ilk gelen alternatif olsa da sezonun tam ortasında fiyatların oldukça yüksek olduğunu söyleyelim. Sezonunun da 3 ay gibi kısa bir süre olmasına sebebiyle talebe cevap veremeyen Uludağ, tamamen dolmakta ve bu da elbette fiyatlara yansımaktadır.

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Uludağ

İstanbul’dan özel aracınızla feribotu kullanarak Bursa’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede İstanbul’dan her hafta sonu hatırı sayılır yerli turist Uludağ Kayak Merkezi’ne günübirlik seyahat düzenlemektedir. Günübirlik seyahat daha düşük bütçesi olan fakat Uludağ’ın modern pistlerinde kayma keyfini çıkarmak isteyenler için doğru bir tercih. Uludağ’da nispeten daha uygun fiyatlara konaklamak veya yol, yemek gibi hiçbir şeyi düşünmemek adına turları tercih edebilirsiniz. Bu sayede dolu dolu 2 günü sadece 300 lira gibi bir fiyatla atlatabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Uludağ’dan sonra en popüler kayak merkezi olan Kartalkaya, Bolu ilimizde bulunuyor. 3 metrelik karı ve snowboard pistleri sayesinde yabancı turistlerin de talep gösterdikleri bir merkez. İstanbul’dan 3 saatlik bir araç yolculuğu ile Bolu’ya ardından da kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Uludağ’ın fiyatlarının yarısı düzeyinde olduğunu söyleyebilirim ayrıca burada sezon 4 ay sürmekte.

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Kartalkaya

İzmit Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’dan çok uygun fiyatlı turlar ile gelebileceğiniz merkezde konaklama için sadece 1 otel bulunuyor. Bu da özellikle yoğun zamanlarda fahiş fiyatlar ile karşılaşacağınız manasına geliyor. Konaklama için tavsiye etmiyorum fakat günübirlik seyahatler için burası çok uygun zira 1 saatte aracınız ile gelebilirsiniz.

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Kartepe

Kayak Merkezleri Hakkında Genel Bilgiler

Ayrıca yola çıkmadan önce mutlaka meteorolojinin sitesinden kar kalınlığını ve hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın zira bazen Kartepe’de istenmeyen sürprizler ile karşılaşılabiliyor. Tüm kayak merkezlerine giden okurlarımız tavsiyemiz ise mutlaka kar lastiği takılı araçları ile seyahat etmeleri. Aracınızda zincir bulunması da özellikle buzlu dağ yollarında sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir