Ilgaz Kayak Merkezi - Genel

Ilgaz Kayak Merkezi Pist Uzunluğu

Ilgaz Kayak Merkezi, Kastamonu-Çankırı sınırında bulunur. 2587 Metre yüksekliğindeki Ilgaz dağlarında bulunan Ilgaz Kayak merkezi yenilenen yapısı ile kayak sevenlere hizmet vermektedir. Ilgaz kayak pistlerinin uzunluğu 5 km. iken yeni yapılan çalışmalar ile bu uzunluk 7,5 km. ye çıkartılmıştır. Her yıl binlerce kayak severe hizmet veriliyor. Ilgaz kayak pisti kayak sporcuları için farklı avantajlar sunuyor. Her yanı ormanlarla kaplı Ilgaz Dağı birçok farklı ağaç çeşidinin bulunduğu tam bir doğa harikasıdır. Arazi yapısı volkanik kayaçlardan oluşan dağın % 91’i ağaçlarla kaplıdır. Ilgaz dağının jeomorfolojik yapısı ile gür ormanların birleşim harika bir doğa meydana getiriyor. Kayak sporu için düzenlenen pistler bu muhteşem doğa ile birlikte daha da güzel bir hal alıyor.

Ilgaz Kayak Pisti

Ilgaz Kayak Merkezi - Pist

Ilgaz kayak merkezi başkent Ankara’ya yakınlığı ve Kastamonu havaalanının açılması ile daha fazla insanın kış aylarında tercihi oluyor. Kayak sevenlerin ve kayak sporcularının ulaşım kolaylığı ile ulaşabildiği Ilgaz kayak merkezi muhteşem doğası ve kayak pistleri ile yıllardır hizmet vermektedir. Pistte bulunan telesiyej ve babyliftler her gün 5000 kişiyi zirveye taşıma kapasitesine sahiptir. Kayak merkezinde acemiler ve usta kayak sporcuları için farklı pistler vardır. Yenilenen bir merkez olan Ilgaz kayak merkezi kayak severlerin çok tercih ettiği kayak merkezlerinden biridir.

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Gideceklere Öneriler

Ilgaz Kayak Merkezi - Teleferik

Ilgaz kayak merkezine gidecek kayak sporcuları ve kış tatili yapmak için gidecekler için Ilgaz Dağı’nda konaklama imkânı sunan oteller vardır. Ilgaz kayak otelleri kapasitesi 1500 olan 8 adet otelden oluşuyor. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz konforlu ve lüks oteller konaklama ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılar. Ilgaz kayak merkezine gitmeden önce internet aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kayak kıyafetlerinizi isterseniz gitmeden önce satın alabilir isterseniz Ilgaz otellerinden kiralayabilirsiniz. Ilgaz’a gitmeden önce bilmeniz gereken en önemli bilgi yoğun kar yağışı ve soğuktan kendinizi korumanız gerektiğidir. Bu nedenle özel kayak kıyafetlerinizi çok iyi seçmelisiniz. Sağlıklı ve mutlu bir kış tatili yapmak ve kayak sporu ile farklı bir deneyim yaşamak için Ilgaz kayak merkezi çok ideal bir merkezdir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir