Palandöken Kayak Merkezi - Pist

Hangi Kayak Merkezi Tercih Edilmeli?

Çıkarın takımları, kazakları, bereleri, botları, kayak sezonu başlıyor. Ailecek yapılabilecek en keyifli ve bir o kadar da dinlendirici etkinlik kayak tatilleridir diye düşünüyorum. Ülkemiz neredeyse tüm kayak sporu çeşitlerinin uygulanabildiği 50’den fazla kayak merkezine sahip. Bu açıdan çok zengin olan coğrafyamızın kıymetini bilmeli ve en azından 1 kez bile olsa kendimize pistlerde şans tanımalıyız. Peki hangi kayak merkezi tercih edilmeli? İşte bu sorunun cevabı tamamen bütçenize, bulunduğunuz şehre ve tatilinizden olan beklentilerinize bağlı.

Palandöken Kayak Merkezi

Toz kar türüne sahip olması ile çok değerli olan kayak merkezinde kayak sezonu tam 6 ay sürmektedir. Kasım ayının ortasından Mayıs ayına kadar doya doya kayak yapılabilen pistler arasında ülkemizin ve dünyanın en zorlu pistleri de bulunmaktadır. Çok geniş bir alana yayılmış olan kayak merkezindeki konaklama imkanlarının çeşitli olması da fiyatları aşağıya çekiyor. Şehir merkezine çok yakın olan kayak merkezine sadece 5-10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Merkeze çok yakın olması sayesinde Erzurum merkezi de gezebiliyorsunuz. Meşhur Yakutiye camisini gezdikten sonra cağ kebabı ve üzerinde kadayıf dolması yemeyi kesinlikle atlamayın.

Uludağ Kayak Merkezi

Kesinlikle en pahalı kayak merkezimiz fakat en iyisi mi veya parasının karşılığı mı orası tartışılır. Bu sektörün başlangıç noktası olması ve sosyetenin tercih etmesiyle bir anda parlayan Uludağ, özellikle sezonun yoğun dönemlerinde fahiş fiyatlandırmalar yapmakta. Skipass, ekipman kiralama fiyatları, özel ders fiyatları ve otellerdeki gecelik konaklama fiyatları gibi alanların neredeyse tamamında lider.

Bunun yanında modern lift sistemleri, kalabalık olsa da kusursuz pistleri ve gece hayatı ile elbette ilgi çekici. Doğudaki kayak merkezlerimizin çok gelişmiş olmasına rağmen Uludağ, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ortasında olma avantajı ile uzun yıllar daha sektörün lideri olacak gibi görünüyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti ve cafe

Üçüncü sıraya elbette Kartalkaya veya Kartepe Kayak Merkezi’ni de yazabilirdik fakat Erciyes’in o kadar fazla olumlu yanı var ki, koyamadan geçemedim. Merkezden ulaşımı çok rahat olan kayak merkezi, modern pistleri ve teleferik sistemleri ile ziyaretçilerine çok konforlu bir tatil sunuyor. Tüm ihtiyaçlarınız için kayak tatili adına en uygun bölgelerden birisidir Erciyes. Uygun fiyatla özel ders alabilir, ekipman kiralayabilir ve konaklayabilirsiniz. Ayrıca muhteşem mutfağı olan Erciyes’te, öğrencilere ek indirimler bulunuyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir