Fransa'da Kayak Tatili Yapmak İster miydiniz?-Eyfel Kulesi

Fransa’da Kayak Tatili Yapmak İstemez misiniz?

Kayak denince herkesin aklına ilk İsveç ve İsviçre geliyor olsa da, Avrupa’nın en büyük kayak merkezi tesislerine sahip ülkelerinden birisi de Fransa’dır. Gelişmiş bir ülke olması nedeniyle bu alanda büyük yatırımlar yapan Fransa, pistleri kadar modern konaklama tesisleri ile de tüm dünya kayak severlerine hitap edebilmektedir. Yazımızın devamında Fransa’da bulunan 3 farklı kayak merkezi hakkında kısa bilgiler bulacaksınız.

Les Contanimes Kayak Merkezi

Fransa'da Kayak Tatili Yapmak İster miydiniz?-Les Contanimes Kayak Merkezi

Fransa’nın kartpostallık görüntüleri ile meşhur Mont Blanc bölgesinde bulunan Les Contanimes Kayak Merkezi, sakin bir kasabayı andırmaktadır. Aileler için oldukça uygun kayak merkezinde, çok uygun fiyatlara kayak dersi alabilirsiniz.

Pistler profesyonellerden çok acemi ve orta seviyedeki kayakçılara hitap ettiği için yılın her döneminde sakin bir görüntü çizer. Konaklama, gezi, eğitim, yeme içme gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir paket ile güzel bir Kış tatili geçirebilirsiniz. Les Contanimes Kayak Merkezi, Avrupa’da en uygun kayak tatili yapabileceğiniz kayak merkezlerinden birisidir.

Vallorcine Kayak Merkezi

Fransa'da Kayak Tatili Yapmak İster miydiniz?-Les Contanimes Kayak Merkezi-Vallorcine Kayak Merkezi

Sadece kayak değil aynı zamanda yoga ve sirk aktivitelerinin de bulunduğu bir kompleks olan Vallorcine, çocuklu ailelere muhteşem bir Kış tatili vadetmektedir. Kayak merkezinin en dikkat çeken yanı sessiz ve sakin olması. Asla kalabalık olmayan pistlerde huzurlu bir şekilde kaydıktan sonra akşamları da çocuklarınız ile beraber sirk gösterilerine katılabilirsiniz. Merkezde hafta sonları çeşitli eğlence organizasyonları da düzenlenmektedir.

Valmorel Kayak Merkezi

Fransa'da Kayak Tatili Yapmak İster miydiniz?-Les Contanimes Kayak Merkezi-Vallorcine Kayak Merkezi-Valmorel Kayak Merkezi

Fransa’nın doğa harikası olan Tarentaise Vadisinde bulunan Valmorel Kayak Merkezi, profesyonel kayak sporcularına hitap etmemektedir. Belki de bu yüzden çok kalabalık olmayan Valmorel Kayak Merkezi’nde oldukça sakin olan yeşil ve mavi parkurlar bulunuyor. Bu da Valmorel’i kayağa yeni başlayanlar, bu alanda tecrübe kazanmak isteyenler ve çocuklar için mükemmel bir kayak merkezi haline getiriyor. Çocuklar için çeşitli oyun alanları bulundurması, kayak merkezini aileler için ideal bir tatil bölgesi haline getirmektedir.

Kayak merkezi çevresinde Fransız mutfağını yakından tanıyabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunuyor ve Avrupa ortalaması düşünüldüğünde yeme içme imkanlarının oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.

Fransa’nın daha çok uygun fiyatlı kayak merkezlerini incelediğimiz yazımızın sonuna geldik, mutlu tatiller!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir