Ergan Kayak Merkezi

Ergan Kayak Merkezi

Ergan Dağı Kayak Merkezi ve bilinmesi gerekenler ile ilgili  bir araştıma yaptık.Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız fakat Erzincan’da bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezi , kar kalitesi ve gelişmiş tesisleri ile yakında ülkemizin en popüler kayak merkezleri arasına adını yazdıracak. Artık yabancı turistlerinde ilgisini çekmeye başlayan Ergan Dağı Kayak Merkezi, Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan Ergan Dağı üzerinde kurulmuştur, dağın yüksekliği ise 2970 metredir.

Ülkemizin en uzun pistine sahip olan kayak merkezi, havaalanına sadece 10 dakika uzaklıkta olması sebebiyle ulaşım açısından çok avantajlıdır. Sürekli geliştirilen kayak merkezinde pistlerin başlangıç noktalarına telesiyej sistemleri ile ulaşılıyor.

Ergan Dağı Kayak Merkezi Sezonu

Ergan Kayak Merkezi

Aralık ayında başlayan kayak sezonu Nisan ayında son bulmaktadır. Kayma haricinde farklı kış spor dallarını deneyebileceğiniz merkezde sadece doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Teleferik sisteminin de bulunduğu merkezdeki pistler her türlü seviyedeki sporculara hitap etmektedir.

Ergan Dağı Kayak Merkezi Konaklama

Ergan Kayak Merkezi

Ulaşım açısından çok avantajlı olan merkez, konaklama için de oldukça uygundur. Fiyatları çok uygun olan oteller, pistlere çok yakın mesafededir. Ulaşımı kendi aracınız ile sağlayacağınız gibi yerel otobüs ve dolmuşları da kullanabilirsiniz. Hatta Erzincan’ı daha yakından tanımak isteyen ziyaretçiler şehir merkezindeki otelleri de tercih edebilirler. Otel olarak Konak Mazlum ve Hilton Garden Erzincan otelini tavsiye ediyorum. Zaten uygun olan fiyatları erken rezervasyon yaparak daha da uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Ergan Dağı Kayak Merkezi Ulaşım

Erzincan’ın Yaylabaşı Beldesinde bulunan merkeze aracınız ile ulaşıyorsanız merkezde bulunan Çağlayan beldesine yönelmelisiniz. 3-4 dakika sonra karşınıza Yaylabaşı tabelaları çıkacaktır. Buradan da sadece 5 dakikalık yolculuk sonrasında kayak merkezinde olacaksınız. Şehir merkezinden sadece 10 dakikalık yolculuk ile gelebiliyor olmanız inanılmaz bir vakit tasarrufu sağlamaktadır. Özel aracı ile gelen okurlarımız mutlaka kar lastiği kullanmalı ve araçlarında zincir bulundurmalıdırlar.

Havayolu ile gelenler Yaylabaşı Otobüslerini kullanarak merkeze 10 dakikada gelebilirler. Otogara inen okurlarımız da yine aynı otobüsleri veya merkeze giden dolmuşları kullanabilirler. Erzincan’ın bir avantajı da tren ile ulaşım sağlanabiliyor olmasıdır. Tren ile şehre inenler yine aynı otobüsü kullanmalıdırlar. Otobüs seferleri her 30 dakikada bir düzenlenmektedir. Son sefer 20.00’da olduğu için geç saatlere kalmanız durumunda taksileri kullanabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir