Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun

Erciyes’te Hafta Sonu Kayak Tatili

Kayak sporu tutkunları için kış ayları, genelde çoğu insanın Yaz aylarını beklediği gibi iple çekilen zaman dilimleridir. Çoğunluk Kış aylarındaki boş zamanları evinde kahve içerek geçirmeyi hedeflese de, karın tadını bir kere almış kayakçıları evde tutmak mümkün değildir.

Beyaz pistlerin verdiği heyecan ve coşku, Aralık ayından itibaren tekrardan kendisini göstermeye başlar. Erciyes gibi bu olanakları yılın neredeyse yarısında sunabilen kayak merkezleri de doğal olarak tercih sebebidir. Hız, denge, adrenalin ve bol eğlence dolu bir tatil hedefliyorsanız, kayak sporları ile tanışma zamanınız gelmiş demektir.

Ev sahipliği yaptığı turnuvalar ile artık Dünyaca ünlü bir kayak merkezi haline gelmiş olan Erciyes Kayak Merkezi, İç Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes Dağı üzerinde kurulmuştur. Kayseri’ye yapılan uçak seferi sayısının 20’ye yaklaşması ile beraber giderek artırdığı ziyaretçi sayısı ile Erciyes çok hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır.

Modern mekanik lift sistemleri ve çok geniş pistleri ile yabancı turistlerin de ilgisini çeken Erciyes, Palandöken ile birlikte doğunun adeta parlayan yıldızı konumundadır.

Erciyes Kayak Merkezi’ndeki Otel İmkanları

Erciyes Kayak Merkezi - Kayak Kiralama Ücretleri

Ülkemizin nüfus yoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi Batı illerimizde yoğunlaşmış durumdadır. O neden Kayseri’ye gelen turist kafilelerinin %90’ı buraya uçak yolu ile gelmektedir. Uçak maliyetine katlanıp yüzlerce kilometre uzaklıktan gelen konukların, Erciyes’te günübirlik tatil yapması çok az görülen bir durumdur. Bizler de Erciyes’e gelmeyi düşünen konuklarımıza en kötü 2 gece kalmalarını tavsiye ediyoruz.

Kış mevsimine hızlı bir şekilde giriş yaptığımız şu günlerde, Erciyes tatilini düşünüyorsanız Ace Hotel Erciyes sizin için güzel bir seçim olacaktır. Uygun fiyatları ve özellikle erken rezervasyon fırsatları ile kapılarını ziyaretçilerine açan otel, pistlere yakın konumda olması ile de avantaj sağlıyor. Bir kayak otelinden beklenebilecek tüm imkanları sunan tesis, kayak sonrası dinlenme olanakları ile de size muhteşem bir tatil yaşatmaya hazır.

Erciyes, konaklama sıkıntısının yaşanmadığı nadir kayak merkezlerimizden bir tanesi. Çok geniş bir alana yayılması ve otel çeşitliliğinin çok olması nedeni ile konuklar sezonun en yoğun dönemlerinde dahi uygun fiyatlara otel odası bulabiliyorlar.

Erciyes’in en ayrıcalıklı yönlerinden bir tanesi de şehir merkezinden, zirveye ulaşımın çok rahat olması. Dolmuşlar ile bile sağlanan bu rahat ulaşım sayesinde, kayak tatilcilerinin büyük bölümü Kayseri şehir merkezindeki otelleri tercih etmektedir. Bu sayede hem kayak tatili yapabilmekte hem de tarihsel ve kültürel olarak çok gelişmiş olan Kayseri’yi gezme imkanı bulabilmektedirler.

Siz Kayseri’yi gezmek istemiyor ve tam manası ile bir kayak tatili yapmak istiyorsanız, pistlere yakın tesisleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Zirvede bulunan kayak otellerinin bir çoğu dağ manzaralıdır ve pistlere 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Erciyes’te Kayak Tatili Maliyeti

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - Çocuk Kayakçılar

Erciyes daima uygun fiyatları ile popüler olmuş bir kayak merkezidir. Skipass, özel ders, ekipman ve kıyafet kiralama, konaklama, yeme içme gibi imkanların tamamı uygun fiyatlıdır. Özellikle öğrenciler, pistlerden çok daha uygun fiyatlara faydalanabilmekteler.

Uludağ, Kartalkaya, Kartepe gibi yüksek ücretli kayak merkezlerine güç yetiremeyen konuklar, o kayak merkezlerinden hiçbir eksiği olmayan ve çok fazlası bulunan Erciyes’e sadece bir uçak maliyetine katlanarak gelmektedirler. Erken yapılacak planlamalar ile uçak biletini de 100 liradan aşağıya satın almak mümkün.

Erciyes’e Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Türkiye'de Kayak Yapabileceğiniz En Güzel 7 Yer-Erciyes Tırmanışı17

İstanbul, Ankara veya İzmir’den hava yolu ile Kayseri Havalimanı’na indikten sonra otelinizin havaalanı transfer hizmetinden faydalanabilir veya sadece 6 liraya sizi zirveye taşıyacak Develi dolmuşlarını kullanabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir