Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu - Kayak Turu

Erciyes Kayak Merkezi ve Pist Bilgileri

Kayseri denince akla ilk gelen şey elbette pastırmadır buna şüphe yok fakat ikinci gelen ise Erciyes olacaktır. Şehrin en büyük zenginliği olan 3900 metre yüksekliğindeki Erciyes dağı üzerinde uluslararası bir turizm potansiyeli olan Erciyes Kayak Merkezi bulunmaktadır. İç Anadolu’nun en popüler tatil merkezlerinden birisi olan Erciyes, sadece Kış aylarında değil Yaz aylarında da turist çekmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti ve cafe

Yeni olması ve Kayseri halkının sonsuz desteğini alması sebebiyle, bölgede inanılmaz organize ve modern bir tesis ortaya çıkmıştır. Geniş pistleri, çok çeşitli ve konforlu liftleri, uygun fiyatlı lüks otelleri ve ulaşım kolaylıkları sayesinde Kayseri Erciyes Kayak Merkezi her geçen gün popülaritesini artırmakta. Kasım ayının ortasında başlayan ve tam 6 ay süren sıra dışı kayak sezonu ile adeta batıdaki kayak merkezlerini kıskandırmaktadır. Kar kalınlığı 1 metre gibi düşük bir oranda olsa da karasal iklim sayesinde 6 ay boyunca bu kalınlığı korumakta. Karın azalması durumunda ise pistlerin %75’indeki suni kar makineleri devreye giriyor. Bu sayede gittiğinizde hava şartları kaymaya uygun olmasa dahi siz bunu fark etmiyorsunuz bile.

Erciyes’te Neler Yapılır?

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti

  • Uygun fiyatlı ekipman kiralama dükkanlarından faydalanarak, kendinizi baştan aşağı donatıp gün boyu kayabilirsiniz.
  • Sucuk ekmeği de atlamayalım. Ekmeğin içerisinde bu sefer Kayseri sucuğu olduğunu da hatırlatalım.
  • Türkiye’nin ilk snowboard pistinde, snowboard yapabilir veya profesyonel eğitmenler eşliğinde bu sporun eğitimini alabilirsiniz.
  • Kayseri merkez çok yakın olduğu için şehri daha yakından tanımak adına dolmuşlar ile veya özel aracınız ile şehre inebilirsiniz.
  • Kayseri mutfağının muntazam lezzetleri olan pastırma, sac kebap, mantı, külbastı, sucuk, domdom çorbası gibi yöresel ürünleri yerinde deneyebilirsiniz. Bu lezzetlerin tamamına kayak merkezindeki otellerde ulaşabileceğiniz gibi şehir merkezindeki onlarca restorandan birinde de ulaşabilirsiniz.
  • Kayağın biraz dışına çıkmak isteyenler ise Roma, Bizans, Hitit ve Asur gibi medeniyetlerden izler taşıyan Gereme Harabelerine ve Kültepe Ören Yerine kısa bir gezi gerçekleştirebilir. Özellikle özel aracınızın olması böyle ufak ve hızlı gezileri yapmanızda faydalı olacaktır. Yol çalışmaları 7/24 yapılsa da aracınızda kar lastiklerinin takılı olması ve yine aracınızda zincir bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir