Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi ve Kayak Pistleri

Bölgenin en yüksek dağı olan Erciyes dağının yüksekliği 3917 metredir. Şehrin her yerinden görülebilen bu dağ insanların dikkatini çeker. Erciyes kayak merkezi kayseri ilimizde bulunur. Bölgede karasal iklimi hakimdir. Kar kalınlığı ise 50-100 cm arasındadır. Bölgede 2000 kapasiteli günlük kullanılabilecek ücretsiz piknik alanları bulunur. Yaz ve kış aylarında seyahat edilip hoşça vakit geçirilebilecek nezih bir ortamdır. Kış aylarında kendisini ön plana taşımayı başaran Erciyes kayak merkezi iç Anadolu bölgesinin en gözde kayak merkezidir.  Erciyes bembeyaz kar görüntüsü, profesyonel pistleri, mangal keyfi yapan teleferiği ve restoranları, konforlu otelleri, eğlence ve spor merkezleri ile insanların gönüllerini fed etmiştir.

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti ve cafe

Erciyes Kayak Merkezindeki Pistler

Erciyes kayak merkezinde 34 farklı kayak pisti vardır. Bu pistler acemi ve profesyonel kayakçılara uygun zorluk dereceleri bulunur. Erciyes Kayak Merkezi kayak pisti bakımından oldukça büyüktür. Bu pistler 300 metreden 2.575 metreye kadar uzanan pistleri vardır. Sezon genellikle Aralık ayında başlar ve Mart ayında sona erer. Ayrıca 34 farklı pistte 25 kişilik pist güvenlik ekibi bulur. Bu sayede güvenliği üst seviyeye çıkarmış, kaybolmaya ve korkmaya son veren sistemi bulunur. 102 kilometrelik uzunluğu ve 34 kayak pistine sahip olan Erciyes Türkiye’de lider konumdadır.

Erciyes, Hacılar, Develi ve Hisarcık pistleri acemi ve profesyonel kayakçıları ağırlıyor. Birbirine bağlı olan bu kayak pistleri mavi, kırmızı ve siyah zorluk derecelerinde pistleri bulunur. Kayak tutkunlarına 2.200 ile 3.400 rakımla kadar kayak fırsatı sunuyor. Erciyes’de 154 suni kar makinesi ve 2 bin kilometrekarelik alanı sayesinde diğer kayak merkezlerine göre sezonu biraz daha erken açmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - Çocuk Kayakçılar

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

 Erciyes dağına ulaşmak da oldukça kolaydır. Kayseri’ye uzaktaysanız bile kolayca ulaşabileceğiniz imkânları bulunur. Kayseri’ye düzenli olarak uçak seferleri vardır. Kayseri havalimanı şehir merkezine 25 kilometre uzaklığındadır. Hava limanından araba kiralayarak yaklaşık 40 dakika içinde kayak merkezinde olabilirsiniz. Kayak merkezine, Kayseri Erkilet havalimanı 30 kilometre uzaklığındadır. Şehir merkezine 25 kilometre uzaklığında olan Erciyes kayak merkezine giderken Hisarcık Kasabası ve Tekir Yaylası üzerinden gidilir. Konaklamak için oteller ve tesisler bulunur. Buralarda kayak takımı kiralama ve kayak motoru kiralama imkânları bulunur. Böylece geniş ve çok çeşitli kayak pistlerinde doyasıya kayak yapmanın keyfini çıkarırsınız.

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir