Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi ve Erciyes Kayak Otelleri

Yüksekliği 3190 metre olan Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezi, karasal iklim özelliklerini taşımakta ve dünyada sadece birkaç kayak merkezinde bulunan toz kar ile kaplanmış durumdadır. Bu da kayak sporları için çok daha değerli bir altyapı oluşturulmasını sağlamıştır. Kar kalınlığı zaman zaman 2 metreyi geçse de ortalama olarak 1 metre civarındadır. Kış sezonunun tam 6 ay sürdüğü Erciyes Kayak Merkezi yılın yarısında doya doya kayak yapmak için uygun bir zemine sahip. Yoğun olmaması ve kar kalitesinin zirve yapması sebebiyle okurlarımıza bölgeyi Aralık ayında ziyaret etmelerini öneriyoruz. Bunun yanında tesisler 1 Kasım’dan 1 Mayıs’a kadar kayak severlere, bu sporu doya doya yapmaları için uygun ortamı sağlamaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi’nde elbette sadece kayak yapmak zorunda değilsiniz. Pistlere ulaşımı sağlayan teleferikler ile Erciyes dağının manzarasının keyfini çıkarabilir, biraz vakit geçirip acıktığınızda ise kayak merkezlerinin vazgeçilmezi olan sucuk ekmeği veya Kayseri mutfağının enfes lezzetlerini tadabilirsiniz. Ayrıca günübirlik gelen ziyaretçilerin hiçbir ücret ödemeden kullanabilecekleri dev bir piknik alanı bulunmaktadır. Burada, tertemiz oksijen ile dolu bölgede mangal yapmanın keyfi gerçekten çok farklı. Erciyes Dağı doğal güzellikleri ile sadece kış aylarında değil yaz aylarında da mutlaka görülmesi gereken bir nokta.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - Çocuk Kayakçılar

Kayak merkezindeki pistlerin eğimleri, pist zorluğuna göre değişmektedir. Pistlerin üzerindeki renkler ise kayak sporlarının zorluğunu betimler ve ziyaretçilere doğru pistleri seçmeleri açısından faydalıdır. Eğer olurda yanlış pistin teleferiğine binerseniz kesinlikle kayarak aşağıya inmeye çalışmayın. Teleferiğe binerek geri dönmeniz en mantıklısı olacaktır. Mavi renkli pistler kolay ve orta zorluktadır, kırmızılar ise kayak sporunda gerçekten iyi olan ziyaretçiler için uygundur ve siyah pistler sadece profesyonel kayakçılar tarafından kullanılmalıdır.

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti ve cafe

Spor ve sağlık imkanları açısından çok modern olarak dizayn edilmiş otellere sahip Kayak Merkezi, fiyatlar ve alternatif sayısının çokluğu açısından ülkemizdeki diğer kayak merkezlerinden çok öndedir. Tavsiye isteyen okurlarımız için Grand Eras Erciyes otelini öneriyorum, erken rezervasyon seçeneği ile çok uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir