Erciyes Kayak Merkezi - Kayak Kiralama Ücretleri

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Kiralama Ücretleri

Kayak severlerin en çok tercih ettiği rotalardan biri de son zamanların parlayan yıldızı olan Erciyes kayak merkezidir. Erciyes kayak merkezi İç Anadolu’da yer aldığı için bütün şehirlere aynı uzaklıkta yer almaktadır. Kayseri’ye uzaktan gelecek olan havayolunu tercih ederken yakın mesafeden kayak merkezine ulaşmak, gelmek isteyenler ise daha çok otobüsleri veya özel araçları tercih etmektedir. Erciyes kayak merkezi, kayak yapma konusunda misafirlerine en iyi şartları ve koşulları sunmaktadır. Öncelikle 34 ayrı pisti bulunmaktadır. Profesyonel kayakçıların rahatlıkla kayabilmesi için geniş ve uzun boyutta pistler bulunmaktadır.

Kayak Yapmak İsteyenlere Öneriler

Erciyes Kayak Merkezi - Tavsiyeler

Hem acemi hem de profesyonel kayakçılar için istenilen özellikleri barından Erciyes kayak merkezine gelindiğinde bazı önerilere dikkat edilirse daha keyifli bir kayak yolcuğu yapılabilir. Kayak yapmak isteyenlere verilecek öneriler ise şunlardır;

  1. Kayak yapmak isteyenler öncelikle ne derece bu işi bildiklerinden emin olmalıdır. Eğer kayak kaymayı bilmiyorsanız bunun için yörede eğitim veren noktalar bulunmaktadır. Kaymak isteyenler ama bilmeyen bu noktalara giderek gereken eğitimi aldıktan sonra kayabilirler.
  2. Kayak seçeceğiniz zaman saatlik mi, günlük mü kiralayacağınıza karar vermelisiniz. Eğer kaymayı seven biriyseniz ve tatil bitene kadar her gün kaymayı düşünüyorsanız günlük veya haftalık kayak kiralamak sizin için daha avantajlı olacaktır. 
  3. Kaymak için mutlaka gerekli olan ekipmanları ve kıyafetleri kiralamalısınız. Her iş ve spor için belli literatürler olduğu gibi kaymak içinde bazı koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kaymak isteyenler ona uygun kıyafetleri giymeli, ekipmanları bulundurmalıdır.

Kayak Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Erciyes Kayak Merkezi - Kayak Kiralama

Erciyes otelleri pistlere oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Bu da kaymak, pistlerde sürekli içli dışlı olmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Kayak kiralama fiyatları ise genellikle kayağın kalitesine, türüne ve ne kadar süre için kiralanacağına göre değişmektedir. Otellerin belirli noktalarında ve pist yakınlarında kayak kiralama noktaları bulunmaktadır. Bu noktalara giderek istediğiniz kayağı kiralayabilirsiniz. Kayak kaymak istemeyenler veya bilmeyenler için aynı noktalarda kızak kiralama imkanları da mevcuttur. Kızaklarında demir olanları olduğu gibi plastik malzeme ile üretilmiş olanları bulunmaktadır. 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir