Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - teleferik

Erciyes Kayak Merkezi Doluluk Oranları

Erciyes kayak merkezi kar tatili yapmak isteyenlerin, başını dinlemek ve keyifli zaman geçirmek, doğanın ve bembeyaz kar örtüsünün tadını çıkarmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken rotalardan biridir. Aralık ayı ile beraber başlayan kayak sezonu Mart ayı başlarında veya ortalarında son bulmaktadır. Kar kalınlığı, pistlerin özelikleri ve büyüklüğü tatilcileri oldukça memnun etmektedir.

Aynı zamanda ulaşımının kolay olması, çeşitli aktivite ve yarışmaların düzenlenmesi, harika bir teleferik aktivitesinin bulunması, otellerin pistlere yakınlığı gelen misafirlerin memnun şekilde dönmesi için yeterli olmaktadır. Erciyes kayak merkezinin doluluk oranları ise mevsime, sezona ve aylara göre değişmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi Kış Sezonu Doluluk Oranı

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti ve cafe

Erciyes kayak merkezinin doluluk oranı kış sezonunda yaz sezonuna göre daha fazla olmaktadır. Aralık ayının gelmesi ve kayak sezonunun açılması ile beraber otellerin doluluk oranı giderek artmaya başlamaktadır. Kar kalınlığının en yüksek seviyeye ulaştığı Aralık, Ocak, Şubat aylarında doluluk oranı zirveyi bulmaktadır. Doluluk oranından olumsuz etkilenmemek ve yer bulabilmek için kayak merkezine önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Böylelikle hem otellerde daha indirimli kalma şansı elde etmiş olursunuz hem de açıkta kalmaktan kurtulursunuz. Kış sezonunda gelerek kayak keyfinin tadını çıkarabilir, kızakla kayabilir, teleferik turuna çıkabilir, sucuk ekmeğin tadına bakma şansı yakalayabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Yaz Sezonu Doluluk Oranı

Erciyes Kayak Merkezi ve Pistleri - kayak pisti

Erciyes otelleri kış sezonunda daha yoğundur. Mart ayının girmesi ile beraber otellerin doluluk oranında azalma yaşanmaya başlamaktadır. Özellikle kayak sevmeyen veya bilmeyen kişiler otellerin doluluk oranının azalması ve fiyatların düşmesi ile beraber yaz sezonunda kayak merkezine gelmektedir. Yaz aylarında da yine otellerin düzenlemiş olduğu etkinlik ve aktiviteler bulunmaktadır. Canlı müzik performansları eşliğinde keyifli zamanlar geçirmek, sakin sessiz ortamın, temiz havanın tadını çıkarmak için oldukça ideal bir yerdir.

Yaz aylarında gelindiğinde doğa ve dağ sporları ile ilgili aktivitelere katılabilir, özellikle de yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Otellerin doluluk oranı yaz aylarında azaldığı için yer bulma konusunda mart ayından sonra genellikle sorun yaşanmamaktadır. Ancak kışın en doruk noktası olan Ocak Şubat aylarında önceden rezervasyonunuz yoksa yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir