Erciyes-Teleferik

Erciyes Kayak Merkezi Avantajları

Sömestr tatili zamanının yaklaştığı bu günlerde, en önemli tatil destinasyonlarından bir tanesi de şüphesiz ki Erciyes Kayak Merkezi’dir. Peki nedir Erciyes’i bu kadar cazip kılan? Neden Erciyes’i tercih etmeliyiz konusunda sizleri aydınlatacak maddeleri içeren yazımızda, bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Erciyes’te Kayak Okulu

kayak-erciyes

Kayak bilmemek kaderiniz olmamalı, her ne kadar zor bir spor olsa da sadece eğitim almayanlara zor olduğunu bilmelisiniz. Kayak sporlarına henüz yeni yeni alışan ülkemiz, Erciyes’te bulunan kayak okulu gibi işletmeler sayesinde bu spora giderek daha çok ilgi duymaya başladı.

Erciyes A.Ş. bünyesinde bulunan kayak okulu, bu spora yeni başlayan kişilerin birkaç saat içerisinde pistlerin tozunu attırmasını sağlıyor. Tamamı profesyonel ve sertifikalı eğitmenler tarafından verilen kayak derslerinin saatlik ücreti ise 80 ile 130 lira arasında değişmektedir.

Modern Teleferik Sistemleri

Türkiye Kayak Merkezleri Açısından Zengin Bir Ülke

Türkiye’nin tartışmasız en modern mekanik taşıma ağına sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, saatte 26 bin kişiyi pistlerin başlangıç noktalarına taşıyabiliyor. Bu özelliği sayesinde Erciyes, en yoğun günlerinde dahi ziyaretçilerine sıra bekletmemiş oluyor. 25 bin metrekarelik alanı bulunan Erciyes Kayak Merkezi, konuklarına 18 farklı mekanik tesis ağı ile hizmet vermektedir.

Kapadokya Gezisi

Esciyes Kayak Merkezini Neden Tercih Etmeliyiz?-kapadokya kış

Coğrafi konumu itibari ile çok renkli olan Erciyes, konuklarına 1 saatlik yolculuk sonrasında Kapadokya’yı da görme imkanı sunuyor. Türkiye’nin 3 büyük şehrinden de uçak seferlinin olması, Erciyes ve Kapadokya gezisini aynı günde yapma fırsatını doğuruyor. Bu sayede kayak tatilinize, bir kültür gezisini de ekleme şansını yakalamış oluyorsunuz.

Güvenlik Had Safhada

Kayak sporları, eğlenceli olduğu kadar tedbirlerin alınmadığı durumlarda tehlikeli de olabilen bir spor türüdür. O nedenle pistlerin güvenliği, bu aktivite için oldukça önemli. Erciyes’te her türlü aksiliğe anında müdahale etmek ile görevlendirilmiş olan 25 kişilik bir pist güvenlik timi bulunuyor 7/24 hizmet veren bu ekip, ilk yardım ve arama kurtarma eğitimi almış profesyonellerden oluşmaktadır.

Erciyes, toz kar yapısına sahip bir dağ olduğu için bölgede herhangi bir çığ düşme tehlikesi de bulunmamaktadır.

Tek Skipass İle Tüm Pistleri Kullanın

Erciyes Kayak Merkezi’ndeki tüm pistlerin kullanım hakkı Erciyes A.Ş.’ye yani Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bu sayede satın aldığınız tek bir skipass ile 34 pistin tamamından faydalanabiliyorsunuz.

Bu pistler mavi, kırmızı ve siyah olmak üzere zorluk derecelerine ayrılmışlar. Bu sayede kayak severler, kendilerine en uygun parkurlara sahip pistlerde kayak zevkini yaşayabiliyorlar.

Acemi pistlerinde kayabilir veya dünyaca ünlü turnuvaların üzerinde düzenlendiği profesyonel pistlerde de yeteneklerinizi test edebilirsiniz.

Toz Kar Özelliği

Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun-Uludağ Kayak

Dünya genelinde, bir kayak merkezi için en değerli olan şey pistlerin üzerindeki kar türüdür. Erciyes, doğal zenginliği olarak en değerli kar türü olan toz kar türüne sahiptir. Bu sayede Erciyes’te snowboard dahil olmak üzere pek çok Kış sporu verimli bir şekilde yapılabilmektedir.

Uzun Kayak Sezonu

Türkiye'nin Kayak Merkezleri Dünya ile Rekabet Ediyor-Davraz Kayak Merkezi

Batı illerimizde kayak sezonu 3 ila 4 ay arasında sürmektedir. Karasal iklimin verdiği avantaj ile Erciyes’te bu süre 6 aya kadar uzayabilmekte. Bölgenin aldığı son yatırımlar ile kurulan suni kar makineleri ise bu sürenin daha da uzayabilmesini sağlıyor.

Ziyaretçiler bu makinelerin de verdiği güvenle, pistlerde kar var mı yok mu endişesi yaşamadan güvenle tatil programlarını yapabiliyorlar. Erciyes Kayak Merkezi pistlerine kurulmuş 154 farklı suni kar makinesi bulunmaktadır. Bu makineler için Erciyes’te devasa bir gölet oluşturulmuştur. 6 aylı kayak sezonu boyunca Erciyes’te 2-3 metrelik kar kalınlığı hiç azalmıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir