Eğlenmeye Doyamayacağınız Kayak Merkezleri-Uludağ Festival

Eğlence Odaklı Kayak Merkezleri

Dünya çapındaki tüm kayak merkezlerini ele aldığımızda, en çok ilgi görenlerin daima konuklara belli bir seviyede eğlence imkanı da sunabilen merkezler olduklarını rahatlıkla fark edebiliriz. Bu durum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de böyledir. Türkiye’nin en çok tercih edilen kayak merkezleri olan Uludağ ve Kartalkaya Kayak Merkezleri, konuklarına muhteşem bir kayak deneyimi sundukları kadar, eğlence imkanları ile de talep görmektedir.

İstanbul ve Ankara’ya yakın olmaları sayesinde, ciddi bir potansiyele sahip olan bu merkezlerde hareketlilik çoktan başladı. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde Kar yağışının başlaması ve kar kalınlığının 1.5 metreyi aşması sayesinde, pistler giderek daha çok turisti ağırlıyor. Merkezlerin en yoğun olduğu zaman ise şüphesiz sömestr, yılbaşı, sevgililer günü gibi ortak tatiller.

Günübirlik kayak tatili yapma imkanı da bulunan Uludağ ve Kartalkaya Kayak Merkezleri’ne tur şirketlerini kullanarak da gelebilirsiniz. Tur şirketleri, eğlence faaliyetlerini daha çok konaklama seçenekli turlara eklemektedir.

Kartalkaya’da Kayak ve Eğlence

Kayak Kıyafetleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Köroğlu Dağları’nda yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde her seviyedeki kayak severin, doyasıya kayak yapabileceği modern pistler bulunmaktadır. Merkez, Batı’daki en iyi snowboard pistlerine sahiptir. Aralık ayında başlayan sezon Mart ayının sonlarına kadar devam etmektedir. Kartalkaya’nın en dikkat çeken yönlerinden birisi de mevsim başında toz, sonlarına doğru ıslak kar yapısına sahip olmasıdır. Bu da mevsim başında pistlerin çok daha kaliteli olduğunu göstermektedir.

Kartalkaya, sadece kayak için değil doğal güzellikleri için de mutlaka gelinip görülmeye değer bir merkez. Sık çam ormanlarının arasında adeta saklı bir cennet gibi duran Kartalkaya, muhteşem manzarası ile konuklarını büyülemektedir. Kayak veya Snowboard yapmaya kendinizi hazır hissetmiyorsanız, kızak gibi daha basit fakat bir o kadar da eğlenceli Kış sporlarını deneyebilirsiniz.

Kartalkaya’da gün boyunca barbekü partileri ve festivaller düzenlenirken, bu aktiviteler geceleri kendisini konserlere ve odun ateşleri etrafında yapılan dans partilerine bırakmaktadır. Eğlence alanları ağırlıklı olarak oteller tarafından organize edilmektedir.

Uludağ’da Kayak ve Eğlence

Eğlenmeye Doyamayacağınız Kayak Merkezleri-Uludağ Festival

Kış aylarında gece hayatı denince aklımıza ilk gelen bölgenin Uludağ olması çok normaldir. Sezon boyunca festivallerin ve konsept partilerin adeta durmaksızın devam ettiği merkezde, gece saatlerinde ise DJ performansları düzenlenmektedir. Gündüz saatlerinde, Türkiye’nin en iyi pistlerinde kayak yapan konuklar, geceleri de eğlence imkanları ile güzel bir tatil geçirmektedir.

Uludağ Milli Park’ı içerisinde bulunan merkez, 2435 metre yüksekliğinde yer almaktadır. Ağırlıklı olarak Alp Disiplini kayak yapılan bölgenin en büyük avantajı, 3 büyük şehrimize de yakın konumda olmasıdır. Uludağ’da kayak haricinde, kızak, kar motoru, helikopter kayağı gibi onlarca farklı disiplini uygulayabilirsiniz.

Kayak Sonrası Dinlenme İmkanları

Uludağ Kayak Merkezi ve Kayak Otelleri - Ağaoğlu My Mountain Hotel

Kayak merkezlerinin en güzel yanlarından birisi de, lüks kayak otelleridir. O nedenle okurlarımıza daima, erken rezervasyon imkanlarını kullanarak pistlere yakın lüks otellerde konaklamalarını tavsiye ediyoruz.

Yoğun bir kayak aktivitesi sonrasında, kaslarınız oldukça yıpranacak ve dinlenme ihtiyacı duyacaklardır. Tam bu anda ihtiyacınız olan şey ise SPA merkezi ve onun rahatlatıcı olanaklarıdır. Otelinizin SPA merkezine giderek hamam, havuz, jakuzi ve sauna gibi olanaklardan faydalanabilirsiniz. Kendinizi bir tık daha fazla şımartmak için ise mutlaka özel bir masaj uygulaması edinin.

Kayak Merkezi Restoranları

Eğlenmeye Doyamayacağınız Kayak Merkezleri-Kartal Otel-Yeme-İçme

Kartalkaya ve Uludağ, şehirlerinin zengin mutfakları sayesinde oldukça şanslı kayak merkezleridir. Aşçıların diyarı olan Bolu’yu çok anlatmaya gerek yok. Hamur işleri ve et yemeklerinden sonra Bolu tatlıları ile adeta lezzet patlaması yaşayacaksınız.

Uludağ ise kekikle beslenen koçların etleri ile yapılan lezzetli kebaplar ve muhteşem pideleri ile konuklarına göz kırpıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir