Dünyanın En Uzun Kayak Pisti

Kayak sporu tüm dünyada çok sevilerek yapılan bir kış sporudur. Kış olimpiyatlarında dünyanın her yerinden gelen kayak sporcuları çeşitli yarışlarda becerilerini sergilemektedir. Dünyanın en uzun kayak pisti UNESCO dünya mirası listesine giren Cortina Kayak merkezi’dir. İtalya’da bulunan kayak merkezi 120 kilometrelik pisti ile dünyanın en uzun kayak pisti olma üstünlüğüne sahiptir. Alplerin Dolomitler bölgesinde kurulan pistte dolomitler kraliçesi kış olimpiyatları düzenlenmektedir. Cortina kayak merkezinde 12 ayrı kayak alanı ve 120 kilometrelik pistleri, 400 den fazla teleferik imkânı ile dünyanın en büyük kayak merkezlerinden biridir. Alp dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde kaymanın keyfini yaşayacağınız bir yerdir. Kayak sporu yaparken harika bir kayak tatili geçirebilirsiniz.

Dünyanın En Uzun Kayak Pisti ve Kayak Merkezleri

Dünyanın En Uzun Kayak Pisti

Dünyada uzun pistleri, geniş kayak alanları ve her branşa hitap eden geniş imkânları ile ünlü birçok kayak merkezi bulunur. Son yıllarda ismini duyuran Bulgaristan Kayak Merkezleri bunlardan biridir. Pamporova ve Bansko kayak merkezleri dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan, geniş bir alana kurulmuş kayak merkezleridir. Bulgaristan kayak merkezilerinin yanı sıra, Fransa kayak merkezleri, İtalya, Avusturya, İsviçre, İsveç, İspanya, Alaska, Kanada kayak merkezleri dünyaca ünlü merkezlerdir. Uzun kayak pistleri ve sağlanan imkânlar ile birçok kayak sporcusunun hayali olan bu büyük merkezlerde kayak sporu büyük bir keyif olacaktır.

Kayak Sporcularının Gözdesi Kayak Merkezleri

Dünyanın En Uzun Kayak Pisti - Kayak

Kayak sporcuları dünyaca ünlü büyük pistlerde kaymak ve farklı deneyimler yaşamak isterler. Dünyanın en uzun pisti olarak bilinen Cortina kayak merkezinde ya da Bulgaristan kayak turları ile Bansko ya da Pamporova kayak pistlerinde kayak sporunu yaşamak isterler. Günümüz imkânları ile bu ülkelerde kayak deneyimi yaşamak o kadar da zor değildir. Türkiye Kayak Federasyonu kayak sporcularına destek vererek onların dünya ülkelerinde bulunan merkezlerde kayak sporu deneyimleri ile olimpiyatlara hazırlanmalarını desteklemektedir. Kayak sporcularının en gözde kayak merkezlerinden biri de Fransa kayak merkezleridir. Ünlülerinde tercihi olan Fransa kayak pistleri muhteşem doğası ve cazip imkânları ile kayak sporcularını cezp etmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir