Dünyanın en Lüx Kayak Merkezleri

Dünyanın En Lüks Kayak Merkezleri

Para sorun değil yeter ki en iyisi olsun diyenler için dünyanın dört bir yanında muhteşem lüks kayak merkezleri bulunuyor. Elbette Lüks kayak merkezleri için para tek sorun değil bir de vize detayları ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Tabii ki bireysel seyahat yerine turları tercih ederseniz, tur şirketlerinde çalışan uzman ekip sizin için bu detayların tamamını halledecektir. Dilerseniz gelin bu muhteşem kayak tesislerini teker teker inceleyelim.

Lüks Kayak Merkezleri ve Özellikleri

Dünyanın en Lüx Kayak Merkezleri

Riksgransen Kayak Merkezi

İsviçre Alpleri muhteşem alanlar fakat neredeyse tüm dünya oraya akın ettiği için kalabalık. Parası neyse verelim ama çok kalabalık olmasın diyenler için İsveç’te bulunan Riksgransen Kayak Merkezi’ni tavsiye ediyoruz. Neredeyse Haziran ayına kadar kayak sezonunun devam ettiği merkez, muhteşem doğası ve lüks otelleri ile sizi bekliyor. İsveç’in dünyanın en pahalı ülkelerinden birisi olduğunu unutmayalım, otel ve uçak fiyatlarının yanında bir çok ekstra harcamanız da olacaktır.

Dolomoti Kayak Merkezi

İtalyan Alpleri üzerinde kurulmuş olan kayak merkezi çok geniş bir alana kurulmuş durumda. Bölgenin en dikkat çekici özelliği ise otellerin sunduğu yemek menüleri. Yemeğe ve İtalyan mutfağına doyacağınız kesin. Unesco’nun koruması altında bulunan kayak merkezindeki tüm pistlerin uzunluğu 120 kilometreyi geçiyor. Dolomoti Kayak Merkezi’nde bulunan kayak merkezleri acemisinden, profesyoneline kadar her seviyedeki kayak severe hitap etmekte.

Zermatt Kayak Merkezi

Dünya’da kayağın başkenti olarak bilinen Zermatt, adını üzerinde bulunduğu kasabadan almakta. Tam 4 bin metrede yaptığınız kayak ile adeta bulutların üzerinde kayıyorsunuz ve bu bölge Avrupa’da kayılabilen en yüksek tepe. Zermatt’ın en büyüleyici özelliği ise tüm Alpleri tek bir noktada ayaklarınızın altına serebiliyor olması. Fiyatlar ise çok yüksek, Avrupa’nın en pahalı kayak merkezi diyebiliriz.

Lez 3 Vallees Kayak Merkezi

Dünyanın en Lüx Kayak Merkezleri

İsviçre sınırında bulunan ve adını bulunduğu bölgeden alan kayak merkezindeki pistlerin toplam uzunluğu 600 kilometre. Öyle ki bir insanın tüm pistlerde kaymasını bırakın, hepsini görebilmesi bile mümkün değil. Dünyanın en iyi lift altyapı sistemine sahip olan kayak merkezi, saatte 300.000 kişiyi taşıyabilecek liftlere sahip. Yani Lez 3 Vallees kayak merkezindeki liftler 8 saatte 2.5 milyon insanı taşıyabiliyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir